Rockowe premiery tygodnia

i

Autor: Materiały prasowe/Materiały prasowe - fot. Michał Murawski 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (24-28 października)

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (24-28 października)

2022-10-28 14:33

Kończy się październik, a więc ta cieplejsza, bardziej żywa, słoneczna i kolorowa część jesieni, nadchodzi listopad, a więc czas refleksji, mroku, zimna i raczej braku słońca. Co więksi fani cieszą się ze zbliżających się świąt i końca 2022 roku, jednak my uważnie obserwowaliśmy, co działo się w ostatnim czasie w muzyce - a trochę się działo!

Przed nami dosłownie końcówka 2022 roku. Po dość ciepłej, słonecznej, kolorowej i żywej pierwszej części jesieni nadchodzi listopad, kojarzący się dużo bardziej z mrokiem, chłodem i niechybnie zbliżającą się zimą. Co więksi entuzjaści powoli zaczynają odliczanie do świąt, Sylwestra i Nowego Roku, mniejsi fani tego okresu w roku będą liczyć na jego rychłe zakończenie i początek 2023 roku, a ten szykuje się naprawdę nieźle, mając na myśli rynek muzyczny. Wielkimi krokami zbliżają się nowe albumowe premiery, m.in. od Paramore, Ville Vallo, Riverside czy Inhaler. Nie mniej ciekawie zapowiada się rynek koncertów - szczególnie czekamy na występy Rammstein, Iron Maiden, Def Leppard Mötley Crüe, Scorpions czy Arctic Monkeys, którzy wystąpią na przyszłorocznym Open'er Festival!

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach

Nim jednak 2023 rok, skupmy się na najnowszych premierach. Ten tydzień z pewnością należał do Agnieszki Chylińskiej, która wydała swój najnowszy album studyjny. W mijających dniach nowy krążek wydali też Panowie z Palaye Royale, Iggy Pop zaprezentował efekt współpracy z nową wytwórnią, ukazało się także wyjątkowe wydanie kultowego albumu The Beatles. Sprawdź rockowe premiery tygodnia poniżej!

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Agnieszka Chylińska - "Jesienny spleen"

W piątek 28 października ukazał się wyczekiwany album uwielbianej artystki! Pochodzący z krążka Never Ending Sorry numer Jesienny spleen to idealna nuta na te dni!

Palaye Royale - "Toxic In You"

Tego samego dnia ukazał się nowy album Panów z Palaye Royale. Co za świetny klimat i bogactwo różnych brzmień!

Nita Strauss, Alissa White-Gluz - "The Wolf You Feed"

Nita powoli przygotowuje się do wydania solowego krążka i zaprezentowała ognisty wynik współpracy z wokalistą Arch Enemy!

Sam Fender - "Wild Grey Ocean"

Muzyk przygotowuje się do wydania edycji deluxe swojego przełomowego albumu Seventeen Going Under, projekt promuje numer Wild Grey Ocean.

Philip Selway - "Check for Signs of Life"

Perkusista Radiohead zapowiedział premierę swojego solowego albumu Strange Dance. Wydawnictwo promuje numer Check for Signs of Life.

Algiers, Zack De La Rocha - "Irreversible Damage"

Post punkowa kapela połączyła siły z Zackiem De La Rocha w numerze Irreversible Damage, który promuje jej nadchodzący krążek Shook, który ukaże się 24 lutego.

Kings of Chaos - "Judgement Day"

Grupa, na czele której stoi Matt Sorum, zapowiedziała wydanie krążka, a całość promuje numer Judgement Day, w której usłyszeć można także byłych członków supergrupy Velvet Revolver - Slasha, Duffa McKagana i Dave'a Kushnera!

The Beatles - "She Said She Said (John's Demo)"

W piątek 28 października ukazało się ekskluzywne wydanie albumu Revolver grupy The Beatles. Jednym ze smaczków na pewno jest wspaniała wersja demo kompozycji She Said She Said. 

Iggy Pop - ""Frenzy"

Co wyszło ze współpracy "ojca chrzestnego muzyki punk" i producenta Andrew Watta? Genialny, klimatyczny Frenzy! 

Brodka - "Taka to zima"

Na sam koniec Brodka w wydaniu mocno alternatywnym - cała EP-ka Sadza jest warta uwagi!