Koncerty

Rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce. Na te wydarzenia naprawdę warto się wybrać!

Wszyscy czekamy na okres festiwalowy. W najbliższych miesiącach niewątpliwie sporo będzie się działo. Ciekawych imprez na mapie Polski nie brakuje. Na które festiwale warto się wybrać? Postanowiliśmy Wam trochę podpowiedzieć w tym temacie.

Rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce

Tegoroczny sezon festiwalowy przed nami, ale... już teraz warto się przygotować. Kilkudniowych imprez, dla fanów rocka i metalu, w naszym kraju nie zabraknie. Co najważniejsze: jest z czego wybierać. Dlatego też postanowiliśmy taki krótki przewodnik po najciekawszych polskich festiwalach dla Was stworzyć. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Wszystko rozpocznie się, tak naprawdę, na początku czerwca na północy kraju. Tam odbędzie się kolejna edycja Mystic Festivalu, czyli imprezy, której nie mogą przegapić miłośnicy cięższych brzmień. Zwłaszcza, że w tym roku line-up naprawdę robi wrażenie. W roli headlinerów wystąpią: Machine Head, Megadeth oraz Bring Me The Horizon. A to przecież tylko wierzchołek góry lodowej. Do Gdańska przyjadą też m.in. Bruce Dickinson czy Kerry King.

Sporo będzie się działo w Jarocinie, na Pol'and'Rock Festivalu czy Summer Dying Loud. Festiwale jednak wciąż ogłaszają kolejnych wykonawców, więc w najbliższych tygodniach sporo będzie się na pewno działo w tym zakresie. 

Na jakie festiwale warto się wybrać w tym roku? Dowiecie się tego z galerii, którą umieściliśmy na samej górze artykułu. 

A poniżej przypominamy natomiast najlepsze rockowe koncerty, które odbyły się w Polsce w 2023 roku: