Robert Plant mówi o swoim głosie i ewentualnym powrocie do Led Zeppelin. Czy muzyk widzi jakiekolwiek szanse na reunion?

i

Autor: Rishi Deka/Sipa USA/East News Jak swoją muzyczną przyszłość widzi Robert Plant?

Robert Plant mówi o swoim głosie i ewentualnym powrocie do Led Zeppelin. Czy muzyk widzi na to jakiekolwiek szanse?

2022-08-23 10:05

20 sierpnia Robert Plant skończył 74 lata. To m.in. właśnie z tej okazji, ale także z powodu trasy koncertowej po USA, którą wokalista odbywa z Alison Kraus, muzycy porozmawiali z dziennikarzem dziennika "Los Angeles Times". W wywiadzie artysta, uważany za jednego z najlepszych wokalistów na świecie, opowiedział nieco więcej o obecnej kondycji swojego głosu. Poruszony został także temat ewentualnego powrotu Planta do Led Zeppelin.

Robert Plant zyskał powszechną sławę i uznanie jako wokalista legendarnego zespołu Led Zeppelin. Muzyk zwrócił na siebie uwagę całego świata swoim charakterystycznym głosem i sposobem śpiewania. W ostatniej rozmowie, którą z dziennikiem "Los Angeles Times" odbyli artysta i jego stała współpracowniczka, uznana amerykańska wokalistka i kompozytorka Alison Krauss, poruszony został temat wokalu Planta. Muzyk zdradził, że jego głos znacznie się zmienił przez te wszystkie lata i choć nie jest już w takiej samej formie, to nadal jest w stanie go zaskoczyć, jak miało to miejsce chociażby podczas występu na Islandii trzy lata temu, gdzie Plant wykonał klasyczny numer Immigrant Song. Artysta powiedział także, że tak naprawdę w żaden szczególny sposób nie dba o swój wokal, nie uznaje także idei rozśpiewywania się przed występem, nawiązując przy tym do koncertowych zwyczajów Joe Elliota z zespołu Def Leppard. 

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Wiem, że sposób śpiewania pełnym falset z otwartym gardłem, które udało mi się wymyślić w 1968 roku, mocno zmęczył mój głos. - powiedział w wywiadzie Plant.

Czy Robert Plant chce powrotu Led Zeppelin?

W wywiadzie nie mogło zabraknąć pytania o szanse na ewentualny powrót legendarnej formacji. Muzyk odpowiedział na nie krótko i treściwie:

Powrót do źródeł tylko po to, aby uzyskać ogromny aplauz - to nie jest to, co zaspokaja moją potrzebę stymulacji. - odpowiedział Robert Plant.