Robb Flynn krytykuje listę 100 metalowych utworów wszech czasów według Rolling Stones. Ma ważny powód

i

Autor: Martin Harris/Capital Pictures/Capital Pictures/East News Muzyk Machine Head krytykuje zestawienie "Rolling Stone"

Robb Flynn krytykuje listę 100 metalowych utworów wszech czasów według "Rolling Stones". Ma ważny powód

2023-03-16 12:42

Nie milkną echa zestawienia 100 metalowych utworów wszech czasów, które kilka dni temu opublikował magazyn "Rolling Stone". Lista ma już swoich zwolenników i zadeklarowanych przeciwników. Do obu grup tak naprawdę należy Robb Flynn z Machine Head. Frontman zespołu ostro skrytykował brak w rankingu dwóch kluczowych zespołów.

W poniedziałek 13 marca magazyn "Rolling Stone" opublikował nową odsłonę swojej kultowej serii zestawień. Tym razem redakcja postanowiła skupić się na metalowym brzmieniu i wybrała listę 100 metalowych utworów wszech czasów. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się utwory grup Black Sabbath, Metallica, Motörhead, Judas Priest, Ozzy'ego Osbourne'a, Slayera, Dio Iron Maiden. Kompozycje większości tych zespołów i artystów pojawiały się także na wcześniejszych miejscach listy, twórcy skupili się przede wszystkim na klasycznym metalowym brzmieniu, praktycznie pomijając współczesnych artystów, tworzących metal. W zestawieniu nie zabrakło także utworów takich zespołów, jak Napalm Death, Gojira, Bathory, Life of Agony, Suicidal Tendencies, Arch Enemy z czasów Angeli Gossow, Sepultura, Tool, Opeth, Diamond Head. A jakich legendarnych formacji w rankingu zabrakło?

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Frontman Machine Head krytykuje zestawienie "Rolling Stone"

Na ten aspekt postanowił zwrócić uwagę Robb Flynn, frontman zespołu Machine Head. Muzyk zamieścił na oficjalnej stronie grupy oświadczenie, w którym podziękował redakcji "Rolling Stone" za wyróżnienie jego formacji. Zwrócił uwagę, że nie do końca zgadza się ze wszystkimi wyborami, do czego ma prawo, nie może jednak przemilczeć pominięcia w zestawieniu dwóch grup, niezwykle kluczowych dla historii metalu. Chodzi o zespoły Exodus i Testament. Flynn jest zdania, że zupełnie niedopuszczalne jest pominięcie takich utworów, jak Bonded By Blood, A Lesson In Violence czy The Toxic Waltz z repertuaru Exodus, czy Over The Wall i Disciples Of The Watch Testamentu, którego muzyka miała przecież wpływ na twórczość, chociażby Judas Priest. Ma rację?