Rob Halford ogłasza, kiedy ukaże się nowy album Judas Priest. Ile przyjdzie nam poczekać?

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Kiedy ukaże się nowy album Judas Priest

Rob Halford ogłasza, kiedy ukaże się nowy album Judas Priest. Ile przyjdzie nam poczekać?

2023-02-02 15:53

O tym, że nowy album Judas Priest powstaje, wiadomo już od kilku miesięcy, Grupa ma przed sobą pracowity czas i nie ukrywa, że prace nad wydawnictwem wciąż trwają. Kiedy jednak można się spodziewać jego premiery? Co nie co zdradził na ten temat niedawno Rob Halford - czy doczekamy się nowego krążka jeszcze w tym roku?

W 2018 roku zespół Judas Priest zaprezentował swój osiemnasty już album studyjny. Krążek Firepower odniósł ogromny sukces na całym świecie, niewiele jednak brakowało, by stał się ostatnim w dyskografii grupy, która powoli przygotowywała się na muzyczną emeryturę. Ciepłe przyjęcie wydawnictwa spowodowało jednak, że muzycy zmienili zdanie. Już od ubiegłego roku wiadomo, że trwają pracę nad kolejnym albumem zespołu, który dopiero co świętował dołączenie do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. W ciągu ostatnich miesięcy członkowie Judas Priest zdradzili kilka szczegółów na jego temat - wiadomo, że można spodziewać się elektryzującego materiału, idealnie w stylu klasycznego brzmienia grupy - fani więc z pewnością będą zachwyceni. 

Kiedy można się spodziewać nowego albumu Judas Priest?

Dziennikarze nie dają jednak za wygraną i próbują wyciągać kolejne informacje, a szczególnie tą najważniejszą, czyli kiedy miałoby się ukazać nowe wydawnictwo. O to został zapytany Rob Halford w wywiadzie dla Metal Express Radio. Muzyk udzielił go jeszcze zanim Ozzy Osbourne ogłosił, że stan zdrowia nie pozwala mu na udział w koncertach, w związku z czym odwołuje trasę "No More Tours 2", na której gościem specjalnym miał być właśnie Judas Priest. W rozmowie Rob powiedział, że to właśnie czas podczas tej trasy grupa chciała poświęcić na ostateczne prace nad wydawnictwem tak, aby ujrzało ono światło dzienne w 2024 roku. Czy w związku ze zmianami w harmonogramie, zespół wejdzie do studia i zakończy prace szybciej tak, aby nowy album ukazał się jeszcze w tym roku? Wiadomo, że zostało już tylko dogranie wokali - bardzo na to liczymy!

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne