Dlaczego Richie Faulkner nie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame? Menedżer Judas Priest wyjaśnia

i

Autor: Theo Wargo/Getty AFP/East News Menedżer Judas Priest odpowiada na wątpliwości fanów grupy

Dlaczego Richie Faulkner nie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame? Menedżerka Judas Priest wyjaśnia

W nocy z soboty na niedzielę 5/6 listopada odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród Rock & Roll Hall of Fame. Jednym z nagrodzonych została prawdziwa legenda heavy metalu - zespół Judas Priest. Grupa została wyróżniona w ramach Nagrody dla muzycznej doskonałości. Fani zespołu zwracają jednak uwagę na fakt, że włączony do "hali sław" nie został Richie Faulkner - dlaczego?

Na początku listopada miała miejsce gala włączenia największych światowych gwiazd muzyki do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Jednym z wyróżnionych, w ramach Nagrody dla muzycznej doskonałości, została legenda heavy metalu - zespół Judas Priest. Warto pamiętać o tym, że nie równa się to włączeniu do Hali Sław, co oznacza, że zespół będzie mógł nadal w kolejnych latach walczyć o dołączenie do niej. Nie zmienia to jednak faktu, że podczas gali formacja dała znakomity występ w składzie Rob Halford, Ian Hill, Glenn Tipton, Scott Travis, Richie Faulkner, K. K. Downing i Les Binks i wykonała kultowe You've Got Another Thing Comin', Breaking The Law i Living After Midnight. Pod koniec wydarzenia Rob pojawił się na scenie, wraz z innymi gwiazdami gali, by wspólnie zaśpiewać klasyczny utwór Jolene Dolly Parton.

Dlaczego Richie Faulkner nie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame?

Już po wydarzeniu w sieci pojawiły się głosy fanów, którzy zadali zasadnicze pytanie - dlaczego Richie Faulkner nie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame, wraz z pozostałymi muzykami Judas Priest? Faulkner jest gitarzystą zespołu od 2011 roku, kiedy to dołączył do składu na miejsce K. K. Downinga, który zdecydował się opuścić grupę. Kwestię tę postanowiła wyjaśnić menedżerka formacji. 

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Menedżerka Judas Priest wyjaśnia

Jayne Andrews powiedziała, że próbowała przekonać członków organizacji, by gitarzysta także znalazł się wśród włączonych do hali sław. Niestety, uznano, że konieczne byłoby, aby ten pojawił się na jednym z najbardziej klasycznych albumów. Les Binks był perkusistą Judas Priest tylko przez dwa lata, ale pojawił się na aż trzech kultowych płytach: Stained Class (1978), Killing Machine (1978), Unleashed in the East (1979). 

Powiedziano mi, że jest to związane z klasycznymi, kultowymi albumami artystów, którzy tam byli. Pomimo dłuższej służby Faulknera, Binks pojawił się na „Stained Class” z 1978 roku, który uznawany jest za jeden z klasycznych albumów. Więc dlatego został wprowadzony… to faktycznie ma sens, kiedy o tym pomyślisz… Jak powiedzieli: „Spójrz na niektóre zespoły. Mają tak wiele różnych składów, różnych członków… Nie możemy wprowadzić wszystkich". Kiedy to wyjaśnili, to miało sens - powiedziała Jayne w wywiadzie dla :"Gabbing with Girlfriends".