Rob Halford: Codziennie głosuję na Hall of Fame. Iron Maiden muszą się tam znaleźć. Jakie obecnie mają szanse?

i

Autor: Ritzau Scanpix Foto/Associated Press/East News/Materiały prasowe Rob Halford wspiera Iron Maiden w drodze do Hall of Fame

Rob Halford: "Codziennie głosuję na Hall of Fame. Iron Maiden muszą się tam znaleźć". Jakie obecnie mają szanse?

2023-02-22 11:16

Zespół Iron Maiden ma szansę, aby w tym roku w końcu znaleźć się w gronie włączonych do słynnej Rock & Roll Hall of Fame. Głosowanie trwa, jego wyniki poznamy za kilka miesięcy, grupa ma natomiast bardzo zatwardziałego fana, który robi co w jego mocy, by by ta znalazła się wśród wyróżnionych. Jakie zespół ma na to szanse na dzień dzisiejszy?

Głosowanie na tegorocznych nominowanych do Rock & Roll Hall of Fame trwa. Listę artystów, artystek i zespołów poznaliśmy na początku lutego, a grono pięciu wyróżnionych zostanie ogłoszone na początku maja. W tym roku szansę na dołączenie do słynnej "Hall of Fame" mają m.in. Cyndi Lauper, Kate Bush, Rage Against the Machine, Soundgarden, Joy Division/New Order czy Iron Maiden. Legenda heavy metalu ma bardzo zdeterminowanego fana, który robi co w jego mocy, by ta w końcu trafiła do hali sław rock and rolla.

Rob Halford chce Iron Maiden w Rock & Roll Hall of Fame

Mowa oczywiście o Robie Halfordzie. Muzyk i zespół Judas Priest zostali już włączeni do hali sław w ubiegłym roku i wzięli udział w uroczystej gali, na której nie tylko zaprezentowali medley największych przebojów, ale też Rob śpiewał u boku, również wyróżnionej, Dolly Parton, legendarny utwór Jolene. 

Halford udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "Metal Hammer", w którym skomentował nominację dla Iron Maiden. Wokalista określił ją jako znacznie spóźnioną. Rob powiedział, że sam codziennie bierze udział w głosowaniu fanów, by oddać swój głos właśnie na Maidenów. To jednak nie wszystko - muzyk zdradził, że jako zespół, Judas Priest maja możliwość wskazania artysty, którego widzieliby w hali sław - grupa oczywiście wybierze na Iron Maiden.

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Kiedy faktycznie jesteś w Rock & Roll Hall of Fame, otrzymujesz możliwość oddania głosu jako zespół, a Maiden bez wątpienia dostanie głos Judas Priest. Właśnie to robimy dla siebie nawzajem – przebrnęliśmy przez podobną drogę, więc zrobimy to dla Iron Maiden. Byłoby wspaniale – Black Sabbath, Judas Priest i Iron Maiden - czego więcej może chcieć maniak metalu? - pyta Rob w wywiadzie.

Jak obecnie wyglądają szanse Iron Maiden na włączenie do Rock & Roll Hall of Fame?

Jak wygląda sytuacja obecnie? Według wyników z dnia 22 lutego, Iron Maiden znajdują się na piątym miejscu listy! Gdyby więc głosowanie zakończyło się dziś, legenda heavy metalu znalazłaby się w gronie wyróżnionych, obok Cyndi Lauper, George'a Michaela, Warrena Zevona i Soundgarden. Tabelę można sprawdzić pod linkiem.