Richie Sambora ponownie o powrocie do Bon Jovi: To już najwyższy czas

i

Autor: John Nacion/Shutterstock/Rex Features/East News Szykuje się powrót Richiego Sambory do Bon Jovi?

Richie Sambora ponownie o powrocie do Bon Jovi: "To już najwyższy czas". Powstaje dokument o grupie?

2023-11-08 10:35

Dosłownie za chwilę minie rok od momentu, gdy Richie Sambora powiedział publicznie, że jest gotowy na powrót do Bon Jovi. W kolejnych miesiącach gitarzysta podsycał te plotki, a jeszcze kiedy indziej mówił, że jednak nic takiego raczej się nie wydarzy. Po roku dostajemy kolejny akt tej opowieści - pytanie tylko, czy słowa Sambory można traktować poważnie?

Ritchie Sambora był członkiem zespołu Bon Jovi w latach 1983-2013 i przez te 30 lat wziął udział w nagraniach tak legendarnych już dziś albumów, jak Slippery When Wet, New Jersey, Keep the Faith, Crash, czy Have a Nice Day. Niestety, niedługo po wydaniu w marcu 2013 roku albumu What About Now, gitarzysta ogłosił swoje odejście z grupy. Muzyk chciał się skupić na karierze solowej i w jej ramach pracował ze swoją, dawną już partnerką, gitarzystką Orianthi. 

Choć w ubiegłym roku muzyk opowiadał, że jest na etapie zaawansowanych prac nad nowym, w pełni solowym albumem, to żaden materiał do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Niedługo później artysta zaskoczył wszystkich zupełnie innymi planami na przyszłość.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Powrót Richiego Sambory do Bon Jovi?

Już w listopadzie ubiegłego roku Sambora powiedział, że prowadzone są rozmowy na temat jego powrotu do Bon Jovi i wspólnego występu na festiwalu Glastonbury. Miesiące mijały i nic się nie działo, a sama formacja w ogóle nie pojawiła się na tej imprezie. Jednak jeszcze w lutym Sambora twierdził, że coś jest na rzeczy, by już w czerwcu mówić, że... do tej pory nikt do niego w sprawie powrotu nie zadzwonił. Pojawiało się więc wiele niezwykle sprzecznych wypowiedzi ze strony gitarzysty, teraz do tej opowieści dochodzi kolejny akt.

Richie Sambora ponownie o potencjalnym powrocie do Bon Jovi

Niemal dokładnie rok po pierwszych spekulacjach na ten temat, Sambora wraca z nowymi wieściami. W wywiadzie dla magazynu "People" powiedział, że "obecnie prowadzone są rozmowy na temat jego powrotu do Bon Jovi". W kolejnych słowach artysta jednak ponownie przeczy samemu sobie mówiąc, że jest gotowy na ponowne połączenie sił z dawnymi kolegami, ale nie jest pewny, kiedy mogłoby do tego dojść, gdyż wszystko zależy od ludzi.

Wygląda więc na to, że najbardziej chętny na powrót jest sam Sambora, który chciałby świętować 40-lecie Bon Jovi i jest zdania, że "to zdecydowanie mogłoby się wydarzyć".

Więc tak, to zdecydowanie mogłoby się wydarzyć. To tylko kwestia tego, kiedy wszyscy będą gotowi, aby to zrobić. Będzie to duże i masowe przedsięwzięcie. Nie jestem pewien kiedy. To zależy od ludzi, wszystko musi się zgadzać. To wszystko. Jednak czas to zrobić. To nasza 40. rocznica, ale czuję się młodziej niż kiedykolwiek. Świetnie się bawię - mówi Richie Sambora w wywiadzie.

Powstaje dokument o Bon Jovi?

Uwagę zwracają jednak inne słowa gitarzysty. Wynika z nich, że trwają prace nad filmem dokumentalnym o zespole. Sam Sambora zwrócił uwagę na fakt, że wywiad jest przeprowadzany właśnie z tego powodu. Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie tego projektu i kolejne wieści na jego temat.

Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym mieście został założony zespół?