Co z powrotem Richiego Sambory do Bon Jovi? Słowa gitarzysty rozwiewają wątpliwości

i

Autor: Ken McKay/ITV/Shutterstock/Rex Features/East News Richie Sambora wróci do Bon Jovi?

Co z powrotem Richiego Sambory do Bon Jovi? Słowa gitarzysty rozwiewają wątpliwości

2023-06-21 10:23

Na jesieni ubiegłego roku Richie Sambora dość zaskoczył świat muzyki swoimi słowami. Muzyk dał fanom nadzieję na potencjalny powrót po dziesięciu latach do składu Bon Jovi. Atmosferę podgrzewał jeszcze w lutym tego roku - a jak sytuacja wygląda obecnie? Najnowsze stanowisko gitarzysty w tej sprawie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Richie Sambora zyskał sławę na całym świecie jako gitarzysta zespołu Bon Jovi. Muzyk dołączył do jego składu w 1983 roku i z biegiem lat utworzył z Jonem Bon Jovim, duet, który zajmował się komponowaniem i pisaniem utworów. Sambora brał udział w nagraniach debiutanckiego Bon Jovi, ale także współtworzył legendarne Slippery When Wet, Keep the Faith, These Days, Crush czy Have a Nice Day. Niestety, w 2013 roku gitarzysta ogłosił odejście z formacji, a ostatnia płyta, nagrana z jego udziałem to What About Now z tego samego roku.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Richie Sambora po Bon Jovi

Po odejściu z Bon Jovi, Sambora postanowił skupić się na karierze solowej. Wraz ze swoją, byłą już, partnerką, gitarzystką Orianthi, utworzył duet RSO, który wydał dwie EP-ki i jeden pełnoprawny album, Radio Free America z 2018 roku. Choć muzyk już od dłuższego czasu mówi o autorskim wydawnictwie, to takowe wciąż nie pojawiło się na rynku.

Co dalej z powrotem Richiego Sambory do Bon Jovi?

Muzyk zdecydował się natomiast na inne wyznanie. Na jesieni ubiegłego roku, podczas wywiadu na czerwonym dywanie, Sambora został zapytany o to, czy dołączy do Bon Jovi po dziesięciu latach, w ramach setu formacji na festiwalu Glastonbury. W odpowiedzi gitarzysta tylko się uśmiechnął i dodał, że wszystko jest możliwe. Plotki podsycał jeszcze w lutym tego roku w wywiadzie dla stacji radiowej Absolute Radio. Wtedy twierdził, że rozmowy w kwestii jego powrotu są już mocno zaawansowane, a jego występ na Glastonbury praktycznie przesądzony.

W czwartek 15 czerwca Sambora był gościem audycji radiowej "Nights With Alice Cooper", z którą rozmawiał w ramach ceremonii Songwriter's Hall of Fame. W wywiadzie został oczywiście poruszony temat jego potencjalnego powrotu. Tym razem jednak gitarzysta stwierdził, że... do tej pory nikt jeszcze do niego w tej sprawie nie zadzwonił, więc o żadnym powrocie nie ma mowy! Oczywiście Richie zaznaczył, że gdyby dostał taką prośbę, choćby jutro, zgodziłby się natychmiast. Przypominamy, że tegoroczne Glastonbury odbędzie się w dniach 21-25 lipca, na chwilę obecną udział w nim zespołu Bon Jovi wciąż pozostaje jedynie spekulacją.

Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym mieście został założony zespół?