KONCERTY ROCKOWE W POLSCE 2023 - kto wystąpi? Zespoły, daty, miejsca, bilety

i

Autor: Pixabay Koncerty rockowe, które odbędą się w Polsce w 2023 roku

Rekordowe przychody i frekwencja Live Nation w pierwszym kwartale 2023 roku. Globalne koncerty wracają na dobre

2023-05-08 12:03

Ostatnie dwa lata nie były łatwe dla branży koncertowej. Ze względu na pandemię trasy były odwoływane, a branża zaliczała straty. Ostatnie informacje wskazują jednak wyraźnie - koncerty wracają na dobre. Live Nation informuje, że w ostatnim czasie zyskał rekordowe przychody, a występy cieszyły się ogromną frekwencją.

Świat zdecydowanie nie był przygotowany na zdarzenia, które rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2019 roku. Wystarczyły raptem trzy miesiące, by pandemia wirusa COVID-19 opanowała cały glob, doprowadzając praktycznie do zatrzymania całego dotychczasowego ludzkiego funkcjonowania. Obostrzenia, zamknięcia w domach, odwoływanie wydarzeń, konieczność zmiany przyzwyczajeń, zatrważająca liczba chorych i zmarłych - wszystko to na szczęście należy już do przeszłości. 5 maja Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie poinformowała o zakończeniu pandemii COVID-19, powrót do normy obserwowany jest już jednak od miesięcy, a jednym z elementów jest wielki powrót koncertów.

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Wielki powrót koncertów

Branża eventowa była jedną z tych, na której pandemia odcisnęła największe piętno. Odwołane zostały liczne koncerty i wydarzenia, a artyści nie mogli organizować tras, które jednak stanowią dla nich bardzo ważne źródło dochodu, a także są głównym sposobem na budowanie społeczności fanów. Ostatnie wieści wskazują jednak wyraźnie - trend ten jest w odwrocie! W czwartek 4 maja Live Nation opublikował informację prasową, z której wynika, iż korporacja osiągnęła rekordowe przychody. W I kwartale 2023 roku zarobiła zawrotne 3,1 miliarda dolarów, co stanowi o 73% więcej, niż w ubiegłym roku. Live Nation informuje także, że w wydarzeniach w tym okresie czasu wzięło udział ponad 19 milionów ludzi w 45 krajach na całym świecie. Wiadomo także, że sprzedano 90 milionów biletów na koncerty w I kwartale 2023 roku, czyli o 20% więcej niż w tym samym czasie w 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że rok 2023 będzie rekordowy dla organizacji.