Red Hot Chili Peppers z tytułem Global Icon na tegorocznym MTV VMA! Zespół zagra na gali!

i

Autor: Ethan Miller/Getty AFP/East News Panowie z Red Hot Chili Peppers wyróznieni

Red Hot Chili Peppers z tytułem Global Icon na tegorocznym MTV VMA! Zespół zagra na gali!

2022-08-22 11:55

Już w nocy z niedzieli na poniedziałek 28 i 29 sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja rozdania nagród MTV VMA! Jedną z gwiazd imprezy jest zespół Red Hot Chili Peppers, który podbił w tym roku listy przebojów krążkiem "Unlimited Love". Grupa nie tylko wystąpi na gali w roli gościa muzycznego, ale odbierze także wyjątkowe wyróżnienie! Poznajcie tegorocznych Global Icon!

Tegoroczna gala rozdania nagród MTV VMA 2022 odbędzie się już w nocy z niedzieli na poniedziałek 28 i 29 sierpnia. Wydarzenie będzie miało w tym roku aż trójkę prowadzących - raperów LL Cool J i Jacka Harlowa oraz raperkę Nicki Minaj. Nominowanych poznaliśmy pod koniec lipca - najwięcej nominacji zebrali przedstawiciele środowiska hip-hopowego, czyli Kendrick Lamar, Lil Nas X i Jack Harlow (po siedem nominacji) duże szanse na wygraną mają też Doja Cat i Harry Styles (po 6 nominacji), Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Taylor Swift, The Weeknd i Ed Sheeran mogą za to zdobyć pięć statuetek. Jeśli zaś chodzi o przedstawicieli środowiska cięższych brzmień, największe szansę na wygraną mają zespoły Foo Fighters - dwie nominacje, poza Best Rock też w kategorii Best Longform Video za horror Studio 666 i Måneskin, także dwie nominiacje, poza Best Alternative mają szansę na wygraną w kategorii Best New Artist. Panowie z Foo Fighters rywalizują o statuetkę słynnego kosmonauty z grupą Red Hot Chili Peppers, nominowaną za klip do singla Black Summer. Już dziś wiadomo jednak, że formacja nie wyjdzie z gali z pustymi rękoma - ogłoszono, że w tym roku to właśnie ona zostanie uhonorowana prestiżowym tytułem!

Highly Suspect w Esce Rock - o najnowszych singlach, nadchodzącym albumie i trasie po Europie

Red Hot Chili Peppers z tytułem Global Icon na tegorocznym MTV VMA!

Organizatorzy ogłosili, że w tym roku nagrodą Global Icon uhonorowana zostanie właśnie grupa Red Hot Chili Peppers! Będzie to powrót legendy na scenę MTV VMA po dokładnie 22 latach! Tytyuł Global Icon Award przyznawany jest artystom lub zespołom, którzy wywarli niezrównany i ciągle utrzymujący się wpływ na rynek muzyczny, nadal utrzymują globalny poziom i osiągają sukcesy w muzyce i nie tylko. We wcześniejszych latach nagroda to powędrowała m.in. do Janet Jackson, U2, Green Day i Eminema. W ubiegłym roku wyróżnienie to trafiło do grupy Foo Fighters. To jednak nie wszystko - zespół wystąpi na tegorocznej gali w roli gościa muzycznego, na chwilę obecną jednak nie jest znana setlista.