Red Hot Chili Peppers udostępniają bonusowy numer z najnowszej płyty. The Shape I'm Takin' to funkowa jazda, rodem z Californication

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Clara Balzary Nowy numer od Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers udostępniają bonusowy numer z najnowszej płyty. "The Shape I'm Takin'" to funkowa jazda, rodem z "Californication"

2022-11-25 9:47

Zespół Red Hot Chili Peppers ma za sobą pracowity i pełen sukcesów rok. Grupa wydała aż dwa albumu studyjne, które powstały po powrocie gitarzysty Johna Frusciante. Nie dość, że oba wydawnictwa były podwójne, to w części krajów dostępne były edycje rozszerzone - Panowie właśnie udostępnili numer bonusowy z najnowszego "Return of the Dream Canteen"!

Nie da się ukryć, że Panowie z Red Hot Chili Peppers mają za sobą bardzo dobry czas. W lutym ukazał się świetnie przyjęty, obsypany nominacjami i nagrodami singiel Black Summer, który promował wydany w kwietniu krążek Unlimited Love. Płyta osiągnęła sukces komercyjny i krytyczny i wyruszyła w trasę, promującą album. Gdy wydawało się, że Panowie skupią się teraz na występach, Ci zapowiedzieli... premierę  kolejnej płyty! Tak oto w październiku ukazał się album Return of the Dream Canteen, który powtórzył sukces poprzednika. Miesiąc po wydaniu krążka zespół uzyskał siedemnastą w karierze nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Song za numer Black Summer. 

Red Hot Chili Peppers udostępniają bonusowy numer z najnowszej płyty. "The Shape I'm Takin'" to funkowa jazda, rodem z "Californication"

Oba wydane w tym roku albumy były krążkami podwójnymi, a do tego w niektórych państwach ukazały się edycje specjalne. Na japońskiej edycji Return of the Dream Canteen znalazł się bonusowy numer The Shape I'm Takin', który jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych! Słuchając tego singla trudno nie mieć skojarzeń z brzmieniem kultowego Californication, a to ze względu na charakterystyczne, funkowe brzmienie, nieco różniące się od ogólnego klimatu Return of the Dream Canteen. Fani już porównują ten kawałek do Soul to Squeeze, który ostatecznie nie trafił na żaden regularny album grupy, a osiągnął ogromny sukces. Czy The Shape I'm Takin' pójdzie tą samą ścieżką?

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”