Red Hot Chili Peppers

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Clara Balzary

QUIZ

Red Hot Chili Peppers - dobrze znasz historię zespołu? Quiz dla fanów i fanek słynnej formacji

2024-06-24 17:34

Zespół Red Hot Chili Peppers cieszy się nieprzerwaną popularnością na całym świecie. Grupa ma bardzo duże grono fanów także w Polsce, którzy z ogromnym entuzjazmem przyjęli informację o jej nadchodzącym koncercie. Nim jednak przyjdzie nam posłuchać klasyków i numerów z najnowszych dwóch płyt, czas sprawdzić się w quizie na temat "czerwonych papryczek"!

Zespół Red Hot Chili Peppers został założony w 1983 roku w Los Angeles. Początkowo zafascynowana punk funkowym brzmieniem grupa występowała przed niewielką publicznością, jednak wydanie debiutanckiego albumu, którego promocję wspierały radia uniwersyteckie i stacja MTV, sprawiło, że dowiedziało się o niej dużo większe grono odbiorców. Krążek The Red Hot Chili Peppers sprzedał się w liczbie 300 tysięcy egzemplarzy. W 1985 roku ukazał się album Freaky Styley, The Uplift Mofo Party Plan został wydany dwa lata później. W 1988 roku grupa musiała się zmierzyć ze śmiercią współzałożyciela grupy, Hillela Slovaka. Skład grupy zaczął się normować w tym samym okresie, gdy uzupełnili go gitarzysta John Frusciante i perkusista Chad Smith. Pierwszy album nagrany w tym najbardziej znanym składzie to Mother's Milk. Prawdziwym przełomem dla Red Hot Chili Peppers był rok 1991 roku, kiedy to ukazał się krążek Blood Sugar Sex Magik. Płyta osiągnęła ogromny sukces krytyczny i komercyjny i do dziś wskazuje się ją jako najlepszą w dyskografii grupy.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Co wiesz o historii Red Hot Chili Peppers? Quiz

Kolejne lata to kolejne sukcesy, przeplatane zmianami w składzie ze względu na kilkukrotne odejścia z grupy Frusciante. Muzyk powrócił do zespołu w 2019 roku po dziesięciu latach i wziął udział w nagraniach płyt Unilited Love Return of the Dream Canteen, które ukazały się odpowiednio w kwietniu i październiku 2022 roku. Oba wydawnictwa osiągnęły duży sukces, a o Red Hot Chili Peppers jest głośno na całym świecie.

Co wiesz o tej legendzie muzyki? Sprawdź się w naszym quizie:

Red Hot Chili Peppers - jak dobrze znasz legendę funk rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy gitarzysta Red Hot Chili Peppers?
Listen on Spreaker.