Rammstein - zespół miał zagrać ogromny koncert sylwestrowy w Monachium. Dlaczego wydarzenie nie dojdzie do skutku?

i

Autor: Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/EAST NEWS Co dalej z sylwestrowym koncertem Rammstein?

Rammstein - zespół miał zagrać ogromny koncert sylwestrowy w Monachium. Dlaczego wydarzenie nie dojdzie do skutku?

2022-08-22 11:25

Zespół Rammstein słynie z widowiskowych, uwielbianych przez fanów występów na żywo. Obecnie grupa jest w trakcie epickiej trasy koncertowej, jednak to im zupełnie nie wystarcza! Formacja planowała zorganizować ogromny koncert sylwestrowy, jednak okazuje się, że wydarzenie nie dojdzie do skutku. Dlaczego?

Na początku sierpnia pojawiły się informacje, jakoby zespół Rammstein planował zorganizować w Monachium monumentalny, pełny pokazów pirotechnicznych koncert z okazji Sylwestra 2022. Stacja “Deutche Welle” wskazywała, że grupa chciała grać dla ponad 150 tysięcznej publiczności przez cztery godziny - od 20:00, aż do wspólnego powitania Nowego Roku, a zgodę na zorganizowanie fety wydał już nawet Ratusz miasta. Niestety, jeśli ktoś planował spędzić Sylwestra z Rammsteinem musi zmienić plany - wydarzenie nie odbędzie się.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Rammstein nie zagra koncertu sylwestrowego. Dlaczego?

Jak poinformował dziennik “Süddeutsche Zeitung”, zespół i organizator zdecydowali się nie kontynuować projektu. Dlaczego? Gdy informacje o koncercie wyciekły do mediów, wniosek o zorganizowanie koncertu był dopiero złożony, nie doszło do jego finalizacji. Od tego momentu cała sprawa zaczęła żyć własnym życiem i wywołała ogromne spekulacje - doszło do sprzeciwu części władzy Monachium, a także służb bezpieczeństwa. Choć rzeczywiście odbyły się obrady Rady Miasta, której większość członków zagłosowała za koncertem, to wydarzenie coraz bardziej stawało się kwestią polityczną. Ostatecznie organizator, Klaus Leutgeb wziął udział w spotkaniu z władzami i jak sam twierdzi w opublikowanym oświadczeniu:

Ze względu na zaognioną, kontrowersyjną debatę na poziomie politycznym oraz uzasadnione obawy władz, policji i służb ratowniczych w kwestiach bezpieczeństwa, postanowiłem w porozumieniu z zespołem, porzucić projekt.

To nie koniec sylwestrowych planów?

Nieoficjalnie mówi się, że to nie koniec całej sytuacji. Choć organizator i zespół porzucili projekt, mówi się, że chodzi jedynie o miejsce koncertu, czyli Monachium. W grę ma wchodzić także Essen, czyli miasto z zachodniej części Niemiec. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco!

Rammstein - jak dobrze znasz niemiecką legendę industrial metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kiedy odbył się pierwszy występ Rammstein w Polsce?