Rammstein powrócą do Polski w 2023 roku! Gdzie i kiedy grupa miałaby zagrać?

i

Autor: MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS/Polska Press/East News Kolejna trasa Rammstein już w 2023 roku!

Rammstein powrócą do Polski w 2023 roku! Gdzie i kiedy grupa miałaby zagrać?

2022-08-08 14:26

W czwartek 4 sierpnia, koncertem w Ostendzie w Belgii, zespół Rammstein zakończył europejską część swojej trasy koncertowej. Już w połowie sierpnia grupa rozpocznie serię występów w Kanadzie, Stanach i w Meksyku. Na pożegnanie jednak muzycy wyraźnie ogłosili swoim europejskim fanom, że wrócą do nich w przyszłym roku! Podczas występu wyświetlona została specjalna animacja, w której pojawiła się też polska flaga! Już w maju wyciekły nieoficjalne data i miejsce tego koncertu. Gdzie i kiedy zespół miałby się pojawić?

Zespół Rammstein ma za sobą bardzo pracowity, ale też pełen sukcesów okres. Pod koniec kwietnia ukazał się album Zeit, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i krytyków i osiągnął spory sukces komercyjny. Do tej pory płytę promują single tytułowy, Zick-Zack, Dicke Titten i Angst, a wielbiciele grupy liczą na kolejne. Niedługo później grupa kontynuowała, przerwaną przez pandemię COVID-19, trasę koncertową, w ramach której 16 lipca zagrała spektakularny koncert na warszawskim Stadionie Narodowym. Wygląda na to, że zespół wróci do nas szybciej, niż wszyscy się tego spodziewali.

Co tam w środku gra? - Rammstein

Rammstein oficjalnie potwierdza trasę koncertową w 2023 roku!

Już w maju, kilka dni po premierze albumu, pojawiły się informacje, jakoby grupa miała wyruszyć w 2023 roku w następną trasę, udostępniane były także rzekome daty i miejsce występów, podano też, że bilety trafią do sprzedaży już na początku czerwca. Informacje te szybko zostały zdementowane przez zespół i organizatorów koncertów, wielu jednak pamięta, że zgodnie z tą rozpiską, dokładnie 13 lipca 2023 roku, miałaby odbyć się koncert w Polsce, ponownie na warszawskim Stadionie Narodowym.

Gdzie i kiedy Rammstein zagrają w ramach kolejnej trasy?

Wygląda jednak na to, że w plotce tej było ziarno prawdy. 4 sierpnia zespół zagrał w Belgii ostatni koncert w ramach europejskiej części trasy koncertowej. To wtedy właśnie, na samo zakończenie, zespół wyświetlił krótkie wideo, podpisane “See You in 2023”, na którym widać było zmieniające się flagi różnych państw, a w grupie tej znalazła się też nasza, polska! Oficjalny fanpage zespołu poinformował, że potwierdzone informacje na temat konkretnych dat i miast pojawią się już niedługo!

Rammstein w Polsce w 2023 roku!

Dokładnie 1 września pojawiła się informacja, że Rammstein zagra w Polsce 30 lipca 2023 roku w Chorzowie, na Stadionie Śląskim! Przedsprzedaż dla fanclubu LIFAD rozpocznie się we wtorek 06.09 od godz. 10.00. Bilety trafią do sprzedaży ogólnej w czwartek 08.09 od godz. 10.00.