jak dziś rockuje?

Rammstein - ciekawostki o płycie "Sehnsucht" | Jak dziś rockuje?

2024-06-21 14:14

Pod koniec 1996 roku zespół Rammstein zaczął zyskiwać coraz większą popularność poza granicami Niemiec. Prawdziwy sukces w tej mierze był jednak możliwy dzięki wydaniu drugiego albumu studyjnego grupy. Od premiery przełomowego krążka "Sehnsucht" minęło już dwadzieścia pięć lat - jak dziś rockuje ta płyta?

We wrześniu 1995 roku ukazał się debiutancki album grupy Rammstein. Wyprodukowany przez Jacoba Hellnera krążek został dobrze przyjęty przez krytykę, a niedługo po jego wydaniu zespół rzucił się w wir koncertowania. To właśnie energetyczne, wypełnione pokazami pirotechnicznymi występy na żywo zapewniły grupie sporą popularność wśród fanów. Idąc za ciosem rok po premierze debiutu zespół rozpoczął pracę nad nowym projektem.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

"Sehnsucht" - proces tworzenia, premiera i przyjęcie albumu

Płyta powstawała w okresie od listopada 1996 do lipca 1997 roku na Malcie, a pieczę nad postępami ponownie objął Hellner. Już w maju ‘97 swoją premierę miał singiel Engel - numer bardzo szybko zdobył popularność na terenie Europy. Jeszcze lepiej poradził sobie drugi numer promocyjny - kultowy już dziś Du Hast. Miesiąc po premierze tego singla, dokładnie 22 sierpnia 1997 roku, zespół wydał swój drugi album studyjny, zatytułowany Sehnsucht (pol. “Pragnienie”). Płyta zdobyła ogromną popularność w Niemczech, docierając do pierwszego miejsca tamtejszej listy przebojów. W okresie wydania i promocji Sehnsucht, Rammstein był jednym z najbardziej pożądanych zespołów koncertowych w Europie, rosła też popularność formacji za oceanem - w grudniu 1997 roku wyruszyła ona w swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Dzięki czemu (a bardziej komu) było to możliwie?

Rammstein - 5 ciekawostek o albumie "Sehnsucht"

Kultowa okładka, związki grupy z Trentem Reznorem i sukces w USA - jakie ciekawostki kryją się za płytą Sehnsucht? Sprawdź w naszej galerii na samej górze artykułu pięć najlepszych!

Poniżej za znajdziesz nasz ranking TOP5 albumów Rammsteina: