Püdelsi przeszli na Ciemną Stronę! Jest nowa płyta

i

Autor: materiały promocyjne

Püdelsi przeszli na Ciemną Stronę! Jest nowa płyta

2023-03-09 11:12

Wśród wielu pięknych rzeczy, które dał nam Kraków, za tą jesteśmy wyjątkowo wdzięczni. Püdelsi to grupa nieoczywista, której historia ma swoje tragiczne karty, momenty sławy i trzymania się na szczycie fali popularności oraz dryfowania na obrzeżach mainstreamu. Właśnie wydali nową płytę, która starym fanom odświeży wiele wspomnień.

Krążek zatytułowany jest „Ciemna Strona”, co nawiązuje do wydanej przez grupę w 2004 roku płyty z największymi przebojami „Jasna Strona - Legendarni Püdelsi 1986–2004”. Jej następczyni nie jest jednak typowym zestawem hitów. Zespół wziął na warsztat swoje największe przeboje z całej działalności i nagrał je na nowo. Muzycy zadedykowali wydawnictwo Andrzejowi „Püdlowi” Bieniaszowi, założycielowi zespołu, który zmarł w 2021 roku.

Na płycie pojawili się bardzo ciekawi goście. Do grupy dołączyła Renata Przemyk oraz po wielu latach w jej szeregach na chwilę pojawił się Maciej Maleńczuk. Warto też zwrócić uwagę na okładkę płyty. To obraz namalowany przez Piotra Marka. Artysta ten zakładał w 1980 roku grupę Dupą, z której po jego samobójczej śmierci w 1985 roku wyłonią się Püdelsi. Przez obie kapele przewinie się mnóstwo znanych mniej (niesłusznie) i bardziej (słusznie) muzyków krakowskiej sceny. Część z nich spotkacie także na płytach Homo Twist. Przyglądając się dokładnie okładce płyty po prawej stronie będziecie w stanie dostrzec portret Andrzeja„Püdla” Bieniasza.

Pudelsi - Ciemna Strona

i

Autor: materiały prasowe

Pierwszym singlem i teledyskiem promującym nowe wydawnictwo jest „Ćmiła baba mak”. To absurdalny rock'n'roll, który na płycie „Viribus Unitis” oryginalnie wyśpiewał Maciej Maleńczuk w 1996 roku. Kawałek w nowej produkcji brzmi soczyście, ma dołożonych troszkę smaczków i widać, że powrót do korzeni kapeli sprawił grupie dużo radości. Na ich stronach możemy przeczytać, że szybko się nią z nami podzielą na koncertach.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska