Progresja świętuje 19. urodziny! Zagra Tides From Nebula [DATA, MIEJSCE, BILETY]

i

Autor: fot. Andrzej Wasilkiewicz/Report Kto zagra na 19. urodzinach Progresji?

Progresja świętuje 19. urodziny! Zagra Tides From Nebula [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2022-11-23 12:02

Po zeszłorocznych, hucznych obchodach 18. urodzin klubu, w tym roku również nie mogliśmy zrezygnować z uczczenia tej wyjątkowej dla nas okazji! Tym bardziej miło nam ogłosić, że tą skromną rocznicę świętować będziemy przy okazji koncertu naszych wieloletnich przyjaciół z Tides From Nebula. Lepszego towarzystwa nie mogliśmy sobie wyobrazić!

Wraz z Progresją zapraszamy na 19. urodziny klubu! Bądźcie z nami 26 listopada, żeby nie tylko posłuchać wspaniałej muzyki, ale również odśpiewać wspólne „100 lat” i wznieść toast za kolejne owocne lata działalności Klubu Progresja!

  • Artyści: Tides From Nebula, Wishlake, Yantra
  • Kiedy: 26.11.2022
  • Gdzie: Progresja
  • Organizator: Progresja

Bilety w cenie 90/100 PLN są już w sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem strony klubu oraz GoOut.

Tides From Nebula zagra na 19. urodzinach Progresji!

Tides From Nebula powraca po trzech latach wydawniczej ciszy! Tides From Nebula otrzepali się z pandemicznego kurzu, zakasali rękawy do twórczej pracy i już tej jesieni zaprezentują nam dwa nowe single i ruszą w trasę koncertową po całej Polsce! Odświeżony set, nowa energia i wielka determinacja, by każdy występ był niezapomniany – tak zapowiadają się Warszawiacy. Na koncert zapraszamy wszystkich fanów nieoczywistych dźwięków – będziecie? Już 26 listopada będziecie mieli okazję zobaczyć zespół na żywo w warszawskim klubie Progresja. W roli supportu zagrają: YANTRA oraz WISHLAKE.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:

Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.

Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album "Earthshine". Wydana w 2019 roku płyta "From Voodoo To Zen" spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.

WISHLAKE

Jednoosobowy projekt stworzony przez producenta, wokalistę, kompozytora, a także pianistę w nagradzanym trójmieskim zespole Quantum Trio. Jego koncerty to mieszanka wrażliwości, brzmienia fortepianu, elektronicznych beatów i przenikającego wokalu. Grał m.in. na Open'er Festival, Spring Break, Co Jest Grane.

YANTRA

Zespół powstał w 2019 roku. W skład czteroosobowej grupy wchodzi: Maria Wawreniuk, Bartłomiej Dulewicz, Mateusz Urbaniak, Michał Wysocki. Pod koniec zeszłego roku powstała ich debiutancka EPka, czyli “On becoming a human”. Tworzą muzykę kojarzącą się z obrazem zniekształconym przez wodne odbicie, bądź ze snami.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?