Nirvana na wczesnym nagraniu z prób gra Led Zeppelin! Sprawdź rzadkie wideo!

i

Autor: AKPA Nirvana na rzadkim wideo z próby

z historii rocka

Nirvana na nagraniu z wczesnych z prób! Kapela zagrała klasyk Led Zeppelin!

2024-04-01 9:28

Nirvana powstała w 1987 roku, a pierwszy większy rozgłos zyskała dopiero dwa lata później, wraz z premierą debiutanckiego albumu "Bleach". Jak wyglądały początki grupy, jeszcze sprzed osiągnięcia wielkiego sukcesu, a nawet sprzed czasu, gdy dołączył do niej Dave Grohl? W sieci można znaleźć bardzo wyjątkowe nagrania z wczesnych prób Nirvany.

Nirvana powstała w 1987 roku z inicjatywy Kurta Cobaina i Krista Novoselica. Pierwszy z Panów objął rolę wokalisty i gitarzysty, drugi, basisty. Z czasem skład uzupełnił perkusista Aarona Burckharda. Przez pierwsze miesiące kapela zajmowała się wyborem nazwy, próbami, pracą nad pierwszym materiałem. W pewnym momencie Kurt i Krist stracili kontakt z Aaronem, którego chwilowo zastąpił Dale Crover. To z jego udziałem w styczniu 1988 roku grupa nagrała swoje pierwsze demo. Dale odszedł, a na swoje miejsce polecił Dave'a Fostera, który jednak nie zagrzał w zespole miejsca na długo. Z czasem do Nirvany dołączył Chad Channing, który pojawił się na albumie Bleach. 

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Nirvana na nagraniu z wczesnych z prób gra Led Zeppelin!

Chad został perkusistą Nirvany w maju 1988 roku, w tym samym miesiącu grupa dała swój pierwszy występ w takim składzie - gdzie Panowie ćwiczyli? Okazuje się, że jako miejsce prób początkującej kapeli służył... strych salonu fryzjerskiego matki Krista! W grudniu 1988 roku zespół miał zagrać w w klubie The Underground w Seattle, aby uczcić wydanie albumu kompilacyjnego Sub Pop 200. Muzycy, chcąc wypaść jak najlepiej, intensywnie ćwiczyli w pomieszczeniu nad Maria's Hair Design. Z Kurtem Kristem i Chadem był obecny na miejscu Robert Novoselic, który sfilmował grę wczesnej Nirvany. W niewielkim pomieszczeniu dostrzec można także grupkę przyjaciół członków kapeli. W sieci znaleźć można dwa filmiki, przedstawiające próbę nad salonem fryzjerskim matki Krista. Na set złożyły się m.in. numery Love Buzz, który został wydany jako debiutancki singiel Nirvany, Scoff, About A Girl, Big Long Now i... cover utworu Immigrant Song Led Zeppelin. Nie zabrakło także kompozycji Hairspray Queen. Jak Nirvana prezentowała się na samym początku swojej drogi do wielkiej kariery? Sprawdź nagrania poniżej!

Poniżej sprawdź fakty o albumie "In Utero"!