Prawdziwa gratka dla fanów Led Zeppelin! Wyjątkowy materiał trafił do sieci

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News Szczególny materiał dla wszystkich fanów i fanek Led Zeppelin

Prawdziwa gratka dla fanów Led Zeppelin! Wyjątkowy materiał trafił do sieci

2024-01-04 12:30

Choć zespół Led Zeppelin nie istnieje od ponad czterdziestu lat, to wielbiciele formacji wciąż odkrywają jej, niezwykle masywne i bogate, archiwum. Do sieci co jakiś czas trafiają niewidziane wcześniej materiały, zwłaszcza w postaci zdjęć i nagrań, z którymi fani i fanki nie mieli jeszcze szansy się zapoznać.

Zespół Led Zeppelin ma za sobą wcale nie taką długą, ale niezwykle intensywną i obfitującą w ogromne sukcesy karierę. Formacja powstała w 1968 roku, wtedy też przeżywała pewne historie w związku z nazwą, oraz grała pierwsze koncerty. Już rok później zaprezentowała światu swoje dwa pierwsze albumy, które natychmiast wstrząsnęły rynkiem - ten na zawsze zmieniły, kultowe już dziś, Led Zeppelin IV, Houses of the Holy czy In Through the Out Door. Ostatni z wymienionych tytułów okazał się być finalnym w karierze zespołu - Led Zeppelin ogłosili zakończenie działalności w grudniu 1980 roku, trzy miesiące po nagłej śmierci perkusisty, Johna Bonhama.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień, w którym Led Zeppelin zakończył działalność

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Gratka dla fanów słynnej formacji!

Od lat do sieci trafiają różne, z naciskiem na wizualne, materiały, dokumentujące Led Zeppelin u szczytu kariery. Nigdy wcześniej niepublikowane nagrania i fotografie są czymś szczególnie cenionym przez fanów, a Ci właśnie dostali kolejną perełkę.

Na kanale "Speedy" w serwisie YouTube, który zajmuje się honorowaniem archiwum legendarnego fotografa Jima "Speedy' Kelly'ego, trafił film z koncertu, jaki zespół zagrał 30 kwietnia 1977 roku w Pontiac w stanie Michigan, a na którym obecny był Kelly, który udokumentował pokaz. Trwający około 23 minuty materiał filmowy został odpowiednio zsynchronizowany z dźwiękiem. Za całość prac odpowiadają Genesis Museum i użytkownicy, dobrze znani społeczności fanów grupy: khnaton, Etienne i LedZepFilm. Zobacz wyjątkowe nagranie poniżej!