Powstanie Muzeum Punk Rocka! Gdzie i kiedy zostanie otwarte?

i

Autor: Pixabay Gdzie i kiedy zostanie otwarte Muzeum Punk Rocka?

Powstanie Muzeum Punk Rocka! Gdzie i kiedy zostanie otwarte?

2022-10-14 10:10

Dobre wieści dla fanów punk rocka... i zwiedzania! Już w przyszłym roku otwarte zostanie Muzeum Punk Rocka, którego fundatorami są członkowie takich kapel jak Foo Fighters, Bad Religion czy NOFX. Gdzie i kiedy dokładnie zostanie ono otwarte? Co będzie można w nim zobaczyć? Szczegóły poniżej!

Michael John Burkett znany jest szerszej publiczności jako Fat Mike, czyli lider, wokalista i basista punk rockowej formacji NOFX. Muzyk rozpoczął karierę w 1982 roku w kapeli False Alarm, a już rok później współzałożył, wraz z gitarzystą Ericem Melvinem zespół NOFX. Grupa osiągnęła największy sukces na początku lat 90., jednak w przeciwieństwie do kolegów z branży, m.in. Green Day, The Offspring czy Bad Religion, nigdy nie podpisała ona kontraktu z dużą wytwórnią muzyczną. NOFX mają na koncie szesnaście albumów studyjnych, a ich lider znany jest ze swojej działalności aktywistycznej, do której od lat angażuje społeczność punk rockowców. Zespół ma zakończyć działalność w przyszłym roku, jednak zanim to nastąpi postanowił stworzyć projekt, który na zawsze upamiętni gatunek, jakim jest punk rock.

Powstanie Muzeum Punk Rocka!

Już 13 stycznia 2023 roku w Las Vegas otwarte zostanie Muzeum Punk Rocka. Jego założeniem jest pokazać wpływ, jako gatunek ten wywarł na cały muzyczny świat. Wśród fundatorów, poza NOFX, znaleźli się m.in. Mark Hoppus blink-182, Brett Guerwitz, założyciel grupy Bad Religion, Tony Hawk czy gitarzysta Foo Fighters, Pat Smear. Co ciekawe, propozycję współpracy odrzucił zespół Green Day. 

Muniek Staszczyk: T.Love nie był nigdy zespołem, który dawał głupią rozrywkę

Jakie zbiory znajdą się w Muzeum Punk Rocka?

Działa już oficjalna strona internetowa muzeum. To właśnie z niej możemy dowiedzieć się, że instytucja mieścić będzie największą, najbardziej inkluzywną kolekcję ulotek, zdjęć, kostiumów, instrumentów, gadżetów, odręcznych tekstów, czy dzieł sztuki, które mają związek z punk rockiem, większość z nich została lub zostanie przekazana przez osoby bezpośrednio związane z tym światem. Fat Mike powiedział, że tak naprawdę każdy punk rockowy zespół na świecie może stać się częścią Muzeum - wystarczy przesłać ulotkę, plakat, czy inny element związany z działalnością grupy, a ten zostanie dodany do ekspozycji!