Blink-182 - Tom DeLonge wraca do składu!

i

Autor: Screen z Instagrama/blink182 Zespół zapowiedział światową trasę koncertową i nowy album!

Blink-182 - Tom DeLonge wraca do składu! Zespół zapowiedział światową trasę koncertową i nowy album!

2022-10-12 10:12

Na to zapowiadało się już od jakiegoś czasu, a teraz mamy oficjalne potwierdzenie - blink-182 powraca! Jedna z najsłynniejszych grup, która wyłoniła się z kalifornijskiej sceny skate-punkowej ponownie zebrała się w najsłynniejszym składzie i zapowiedziała trasę i nowy album - premiera promującego go singla już w ten piątek!

Zespół blink-182 powstał w w Kalifornii w 1992 roku, początkowo w jego skład wchodzili Tom DeLonge, Mark Hoppus i Scott Raynor. Pierwszy album kapeli, zatytułowany Cheshire Cat ukazał się w 1995 roku, jednak prawdziwy rozgłos zyskała ona cztery lata później, wraz z wydaniem krążka Enema of the State. Była to pierwsza płyta, na której pojawił się perkusista Travis Barker, dziś uznaje się ją za jedno z najważniejszych wydawnictw lat 90., wskazuje się także, że miała ogromny wpływ na współczesny kształt pop punku. W 2005 roku doszło do rozpadu grupy, która ponownie połączyła się w 2009 roku, jednak już sześć lat później DeLonge zdecydował się opuścić skład. Jego miejsce zajął Matt Skiba, z którym zespół nagrał dwa albumy: California Nine. 

Od kilku miesięcy fani zespołu podejrzewali, że szykuje się wielki powrót grupy w tym najsłynniejszym składzie. Pytany o to był sam Skiba, który wprost mówił, że... nie wie, co dalej z jego graniem w blink-182. Wszystko stało się jasne we wtorek 11 października.

Wielki powrót blink-182!

Tego dnia właśnie zespół niemal całkowicie wyczyścił swoje social media, dodając zupełnie nowe nagranie, w którym oficjalnie potwierdził powrót w najbardziej klasycznym składzie! To jednak nie wszystko! Tom DeLonge, Travis Barker i Mark Hoppus wyruszą w przyszłym roku w stadionową trasę koncertową, na której promować będą swój nadchodzący album studyjny! Niezatytułowany jeszcze krążek promować będzie numer Edging, który pojawi się we wszystkich serwisach streamingowych już w ten piątek! 

Niestety, w ramach nadchodzącej trasy koncertowej kapela nie zawita do naszego kraju. Najbliższe koncerty odbędą się w Pradze 19 września 2023 roku Berlinie 16 września 2023 roku. Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek 17 października o godzinie 10:00 czasu lokalnego, będzie można je zakupić za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”