Powstał dokument o Nickelback! Od nienawiści do miłości

i

Autor: Materiały prasowe Dokument o zespole Nickelback - kiedy premiera?

Powstał dokument o Nickelback! "Od nienawiści do miłości"

2023-08-02 9:28

Nickelback to z pewnością jeden z tych zespołów, które od lat polaryzują rynek. Zdaje się jednak, że od kilku miesięcy obserwuje się trend wzrostu sympatii do kanadyjskiej formacji. O tym, z jaką falą nienawiści grupa musiała mierzyć się przez lata, opowie najnowszy film dokumentalny. Poznaliśmy już jego zwiastun!

Zespół Nickelback powrócił, z bardzo dużym sukcesem, z wydanym w listopadzie ubiegłego roku albumem Get Rollin'. Pierwsza od pięciu lat płyta kanadyjskiej formacji okazała się być jej muzycznym powrotem do chwytliwych, ciężkich korzeni. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w Kanadzie, dotarł też do Top 30 w Stanach Zjednoczonych. Premiera nowego projektu stała się okazją do dyskusji na temat tego, z czego właściwie wynika nienawiść, z jaką zespół od lat się mierzy. Dość oczywiste jest, iż chodzi przede wszystkim o muzykę - fani ciężkich brzmień na całym świecie twierdzą, że zespół robi muzykę rockową, zbyt skrojoną pod radio, a często wręcz za bardzo popową, nie pomagają także proste i seksistowskie teksty, które pojawiały się, przede wszystkim, na pierwszych albumach grupy. Te i wiele innych czynników złożyły się na obraz zespołu, który stał się idealnym obiektem do żartów. Choć Chad Kroeger w wywiadach zapewniał, że on sam do całej tej sytuacji podchodził z dość sporym luzem, zaznaczał przy tym, że świat po prostu źle zrozumiał i odebrał wizerunek zespołu.

"Życz mi tych emocji..." - Rubens w Esce Rock

Film o nienawiści do Nickelback! Kiedy premiera?

Mimo to muzycy, wraz z ekipą filmowców, postanowili bardziej szczegółowo przyjrzeć się genezie i rozwojowi całej tej niechęci do Nickelback. Efekty zostaną przedstawione w filmie dokumentalnym, zatytułowanym Hate To Love: Nickelback, który będzie miał swoją premierę we wrześniu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Za kamerą produkcji stanął brytyjski filmowiec Leigh Brooks, który zdradził przy okazji, że prace nad całym projektem trwały imponujące sześć lat! O czym dokładnie opowie film? Poniżej jego oficjalny opis oraz zwiastun!

Nickelback to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w historii muzyki – to także zespół numer jeden, którego hejterzy uwielbiają nienawidzić. Ten intymny portret przedstawia zawrotną karierę kanadyjskich rockmanów stadionowych.