Powerwolf

i

Autor: Materiały prasowe - fot. VDPICTURES

muzyczne nowości

Powerwolf - historia o wilkołaku i szczegóły nowego albumu!

2024-05-17 14:58

POWERWOLF prezentuje długo oczekiwany pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego “Wake Up The Wicked”, który ukaże się 26 lipca 2024 roku nakładem Napalm Records. „1589” opowiada historię rolnika Petera Stumpa, który żył w XVI wieku niedaleko Kolonii w Niemczech i jest dziś znany jako „Wilkołak z Bedburga”. Zniesławiony jako wilkołak, Stump po torturach przyznał się do kilku morderstw i został okrutnie stracony 31 października 1589 roku. Ta chorobliwa historia od tamtej pory fascynuje ludzi na całym świecie i została podchwycona między innymi przez National Geographic.

Na potrzeby teledysku do „1589” zespół POWERWOLF udał się do Anglii, aby z kinowym rozmachem zainscenizować w mrocznych lasach losy Stumpa. Dzięki starannie wybranym lokalizacjom, niezliczonej liczbie aktorów, całej ekipie oraz imponującym efektom specjalnym jest to najbardziej wyszukany teledysk w dotychczasowej historii zespołu, a tym samym oferuje godny pierwszy przedsmak tego, czego fani mogą się spodziewać po “Wake Up The Wicked”.

Człowiek Z Metalu - Stankiewicz o graniu na gitarze w filmie Exterminator

O albumie

“Wake Up The Wicked” – długo oczekiwany następca niezwykle udanego poprzedniego albumu studyjnego “Call Of The Wild” (2021) – zostanie wydany tuż przed pierwszą w historii pełną trasą koncertową wielokrotnie nagradzanego zespołu po Ameryce Północnej, która rozpocznie się w sierpniu 2024 roku, a następnie trasa ta jako Wolfsnächte 2024, przeniesie się do Europy i będzie to największa europejska trasa tej grupy. Album “Wake Up The Wicked” został ponownie wyprodukowany przez wybitnego Joosta van den Broeka w Sandlane Recording Facilities i wyznacza nowy punkt odniesienia i niekwestionowany punkt kulminacyjny w karierze zespołu. Nowy album jest ciężki, zaskakujący i różnorodny. POWERWOLF pozostaje wierny swojemu brzmieniu i idzie o krok dalej, prezentując inny aspekt swoich umiejętności muzycznych i technicznych.

Od 20 lat POWERWOLF poszerza swój repertuar z dbałością o najwyższą jakość i dodaje do swojej niezwykłej dyskografii wiele utworów, które będą koncertowymi hitami. “Wake Up The Wicked” to kolejny album zespołu, który wzmacnia pozycję formacji jako wiodącej siły w świecie heavy metalu

O zespole

POWERWOLF to niewątpliwie jeden z obecnie odnoszących największe sukcesy zespołów heavy metalowych na świecie. Występy na najważniejszych festiwalach rockowych i metalowych, takich jak Wacken, Hellfest i Graspop, a także masowo wyprzedane koncerty jeszcze bardziej ugruntowały pozycję grupy na samym szczycie sceny. Wysokiej jakości wydawnictwa POWERWOLF są stale chwalone przez krytyków i fanów, a imponujące oficjalne teledyski, do tej pory odtwarzane były na różnych platfromach dziesiątki milionów razy.

Oto nasz wybór metalowych krążków wszech czasów: