Post Malone zagrał Nirvanę w szczytnym celu. Raper zdradził, czy jego projekt miał błogosławieństwo rodziny Kurta

i

Autor: AUG/face to face/FaceToFace/REPORTER Post Malone o kontakcie z rodziną Kurta Cobaina

Post Malone zagrał Nirvanę w szczytnym celu. Raper zdradził, czy jego projekt miał błogosławieństwo rodziny Kurta

2022-06-15 10:35

3 czerwca Post Malone wydał swój najnowszy, czwarty krążek. Wokalista jest obecnie w trakcie promocji płyty “Twelve Carat Toothache” i udziela wielu wywiadów. W jednym z nich Post powrócił do wyjątkowego wydarzenia sprzed dwóch lat, kiedy zagrał koncert “Nirvana Tribute”. Muzyk zdradził, czy jego projekt miał błogosławieństwo rodziny Kurta Cobaina.

Choć Post Malone zyskał światową sławę jako raper, to jego muzyczne korzenie sięgają cięższego brzmienia. Według słów samego wokalisty, jego profesjonalna przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy jako nastolatek zaczął grać w zespole heavy metalowym. Choć dwa pierwsze albumy Austina, czyli Stoney (2016) i Beerbongs & Bentleys (2018) oscylują mocno wokół brzmienia hip-hopu, to już trzeci krążek - Hollywood’s Bleeding nieco bardziej eksperymentuje z brzmieniem rockowym i alternatywnym. Producentem albumu był znany ze współpracy z Eddiem Vedderem czy Ozzym Osbournem, Andrew Watt, a sam “książę ciemności” pojawił się gościnnie w piosence Take What You Want. Post Malone ma na swoim koncie też występy m.in. z Aerosmith czy Red Hot Chili Peppers i często jammuje chociażby ze Slashem i Chadem Smithem.

Co tam w środku gra? Nirvana

Post Malone wspomina pandemiczny koncert “Nirvana Tribute”

3 czerwca, po trzech latach, Post Malone wydał swój czwarty album studyjny. Krążek Twelve Carat Toothache zyskał bardzo dobre opinie krytyków i zadebiutował na 2 miejscu w USA. Muzyk jest obecnie w trakcie promocji płyty i udziela licznych wywiadów. Podczas rozmowy z Howardem Sternem, Austin wrócił wspomnieniami do wyjątkowego wydarzenia, które miało miejsce na początku 2020 roku.

To wtedy muzyk zorganizował jeden z pierwszych na świecie pandemicznych koncertów online. Post Malone postanowił zebrać środki na walkę z COVID-19, który w tamtym czasie dopiero zaczął atakować świat i zorganizował koncert “Nirvana Tribute”. Wokalista połączył siły z perkusistą Travisem Barkerem z Blink -182, gitarzystą Nickiem Macem i basistą Brianem Lee, by wspólnie wykonać 15 piosenek kultowej grupy. Mimo początkowego oporu, występ ten spotkał się z bardzo dużym uznaniem nie tylko zagorzałych fanów Nirvany, ale też żony Kurta - Courtney Love oraz byłych muzyków grupy - Dave’a Grohla i Krista Novoselica.

Post Malone poprosił o zgodę na zagranie koncertu “Nirvana Tribute”

W wywiadzie Howard Stern zapytał rapera, czy ten zwrócił się do rodziny Kurta Cobaina z prośbą o błogosławieństwo dla swojego projektu. Okazuje się, że tak! Post Malone zdradził, że bardzo zależało mu na tym, by córka legendarnego lidera Nirvany, Frances Bean Cobain wyraziła na to zgodę, gdyż, jak sam twierdzi, nie chciał, by jego pomysł kogokolwiek uraził:

Poszliśmy do córki Kurta. Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ uwielbiam Kurta, jest on dla mnie muzyczną inspiracją. Nie chciałem nikogo urazić tym pomysłem, więc postanowiłem się upewnić, czy wszystko jest w porządku. Dostałem błogosławieństwo, zebraliśmy z chłopakami pieniądze na szczytny cel i mogliśmy zagrać jedne z najbardziej epickich piosenek w historii. - powiedział Post w wywiadzie dla “Howard Stern Show”

Post Malone coveruje Pearl Jam

Podczas wizyty u Howarda Sterna, Post Malone zaśpiewał także cover utworu Better Man, oryginalnie wykonywanego przez zespół Pearl Jam. Okazuje się, że piosenka ta ma duże znaczenie dla muzyka, ponieważ kojarzy mu się z jego bratem, który zapoznał go z twórczością grupy - sprawdźcie ten wykon.

Sonda
Co sądzisz o rockowych wykonach Post Malone?