Polska to dla Deep Purple 'duchowy dom'. Skąd takie przywiązanie do naszego kraju?

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=-naL5FYd_Dc

Polska to dla Deep Purple 'duchowy dom'. Skąd takie przywiązanie do naszego kraju?

2021-12-07 9:40

Deep Purple mieli kończyć karierę kilka razy, jednak za każdym razem coś się zmieniało i grupa nadal trwa. Oczywiście, przy okazji każdej z premier, zespół odwiedza nasz kraj i to nawet kilka razy. Jak się okazuje, Polska jest bardzo ważna dla zespołu. Dlaczego?

Historia Deep Purple w zasadzie nie może się zakończyć, co bardzo cieszy wszystkich fanów, którzy ciągle czekają na nowości. Oczywiście, z każdą kolejną płytą, zespół planuje nowe koncerty, które również odbywają się w Polsce. Jak podkreślił niedawno Ian Gillan, Polska to bardzo ważne miejsce dla niego i zespołu. Dlaczego?

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Polska jest ważnym miejscem dla Deep Purple. Dlaczego?

Ian Gillan w wywiadzie dla 'Radio Rock 106.6', powiedział, dlaczego Polska jest tak ważnym miejscem dla niego i zespołu:

Jest kilka miejsc bliskich memu sercu, które nazywam swoimi duchowymi domami. Wszystko zaczęło się od Bejrutu w Libanie w latach 60., a potem była Japonia, Polska, Włochy, Brazylia i oczywiście Portugalia. Te miejsca są mi bliskie.

Warto podkreślić, że nie tylko zespół często odwiedzał nasz kraj, ale sam Gillan grał u nas solowo i prywatnie przyjeżdżał do Polski.

Sonda
Czy Deep Purple powinni zakończyć karierę?