Pol'and'Rock Festival wyróżniony przez The Guardian! Impreza trafiła na wyjątkową listę

i

Autor: Piotr Zagiell/East News Pol'and'Rock na prestiżowej liście magazynu "The Guardian"

Pol'and'Rock Festival wyróżniony przez "The Guardian"! Impreza trafiła na wyjątkową listę

2023-06-28 10:06

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival zbliża się wielkimi krokami! Już na początku sierpnia fani najlepszej muzyki i niesamowitego klimatu zawitają na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno. Wydarzenie od lat nazywane jest potocznie "Najpiękniejszym festiwalem świata" - okazuje się, że taką samą opinię na jego temat ma dziennik "The Guardian"!

W 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim odbyła się pierwsza edycja Przystanku Woodstock. Impreza, której zamysł opierał się na idei legendarnego Festiwalu Woodstock z 1969 roku, przyciągnęła tłum, liczący 25-30 tysięcy, nic więc dziwnego, że już rok później, tym razem w Szczecinie, odbyła się jej kolejna odsłona. Wydarzenie stało się stałym elementem letnich wydarzeń w Polsce, a na jej scenie od lat grają największe światowe i rodzime gwiazdy muzyki. W 2018 roku festiwal zmienił swoją nazwę na Pol'and'Rock Festival i pod tym szyldem organizowany jest do dziś. W tym roku w dniach 3-5 sierpnia odbędzie się dwudziesta dziewiąta już edycja "Najpiękniejszego festiwalu świata". Jego uczestnicy ponownie wracają na sprawdzony teren Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Pol'and'Rock Festival wyróżniony!

Na nieco ponad miesiąc przed startem imprezy, organizatorzy mają pełne ręce roboty - ale też powody do radości! Prestiżowy brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował na swojej stronie internetowej artykuł, zatytułowany "Partying, but not for profit – 8 ethical music festivals in the UK and Europe". Jego autor, Maeve Campbell prezentuje w nim listę najlepszych niekomercyjnych festiwali, które odbywają się na terenie Wielkiej Brytanii i Europy. Campbell zamieścił w zestawieniu także nasze rodzime wydarzenie! Autor określa Pol'and'Rock mianem "jednego z najlepszych darmowych festiwali na świecie, kierowanych ideałami, a nie chęcią zysku", wspomina o jego związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i opisuje, czym ta się zajmuje. Artykuł dostępny jest pod linkiem - gratulujemy wyróżnienia!

Kto zagra na Pol'and'Rock Festival 2023?

Znany jest już pełen line-up wydarzenia. W tym roku na scenach "Najpiękniejszego Festiwalu Świata" zagrają m.in. Biohazard, Spin Doctors, Carpenter Brut, Napalm Death, Bullet for My Valentine, Brodka, Zalewski, Royal Republic, Kwiat Jabłoni, Zacier, Włochaty, Jagoda Kret, Epica i wiele wiele innych!