Polak z nagrodą za teledysk do “Lost” Linkin Park! Fani formacji pokochali ten klip

i

Autor: Screen z YouTubr/Linkin Park Polak, Maciej Kuciara, nagrodzony za teledysk do przeboju Linkin Park

ze świata rocka

Polak z nagrodą za teledysk do “Lost” Linkin Park! Fani formacji pokochali ten klip

2024-04-09 15:11

W ubiegłym roku zespół Linkin Park świętował 20-lecie swojego drugiego albumu studyjnego. Z tej okazji krążek "Meteora" doczekał się nowego wydania, na którym znalazły się niesłyszane wcześniej kompozycje. Całość promował numer "Lost", który stał się wielkim sukcesem na całym świecie. Teraz nagrodzono klip do kompozycji!

Na początku ubiegłego roku stało się jasne, że zespół Linkin Park hucznie zamierza świętować dwudziestolecie swojej drugiej studyjnej płyty i zapowiedział, że na nowe wydanie kultowej Meteory trafią niesłyszane wcześniej kompozycje. Jako pierwszy w lutym wydany został kawałek Lost, który natychmiastowo osiągnął ogromny sukces na całym świecie.

Numer dotarł na szczyt zestawienia Billboard Rock & Alternative Airplay i stał się pierwszym od ponad dekady utworem, który zajął pierwsze miejsce na tej liście od razu po swojej premierze i jednym z zaledwie czterech, któremu się to udało. "Billboard" wskazał także, że Lost jest pierwszą piosenką w archiwach tej listy przebojów, która znalazła się na pierwszym miejscu po śmierci wokalisty.

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

Kolejny sukces "Lost" Linkin Park!

Teraz kawałek, ponad rok po premierze, osiągnął kolejny sukces! W tym przypadku mowa jednak o teledysku do Lost, który otrzymał nagrodę Best Animated Video na gali Webby Awards, która zajmuje się przyznawaniem wyróżnień za świetnej jakości wytwory technologiczne, które pojawiają się w sieci. W tym konkretnym przypadku nagrodzeni zostali twórcy animowanego klipu - Polak Maciej Kuciara i artystka wizualna Pplpleasr!

Kuciara jest znanym artystą koncepcyjnym i ilustratorem. Od lat tworzy on wizualizacje do najpopularniejszych gier i animowanych filmów na świecie. Współpracował m.in. z takimi firmami jak Platige Image, Marvel, Fox,Universal Pictures,Warner Bros czy CD Project RED. Pracował także w studiu gier komputerowych Naughty Dog w Kalifornii. Sprawdź wyróżniony teledysk poniżej!

Poniżej spróbuj się w quizie o Linkin Park!

Co wiesz o zespole Linkin Park? Sprawdź się w quizie dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy wokalista zespołu?