Polak stworzył murale, poświęcone zespołowi Pink Floyd! Gdzie można zobaczyć dzieła?

i

Autor: Screen z YouTube/Pink Floyd Polak namalował mural z okładką "The Dark Side of the Moon"

Polak stworzył murale, poświęcone zespołowi Pink Floyd! Gdzie można zobaczyć dzieła?

2023-03-09 12:11

1 marca minęło równo pięćdziesiąt lat od premiery legendarnego albumu grupy Pink Floyd. Wydawnictwo "The Dark Side of the Moon" do dziś cieszy się wielkim uznaniem i jest źródłem inspiracji dla innych. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż mający polskie korzenie artysta stworzył mural, poświęcony płycie!

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Pink Floyd to jeden z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki. Grupa, która rozpoczęła działalność jeszcze w latach 60. nagrała wiele legendarnych albumów, z czego do grona tych najbardziej uznanych należy The Dark Side of The Moon. Płyta miała swoją premierę 1 marca 1973 roku i obchodziła niedawno swoje pięćdziesięciolecie, uczczone nowym wydaniem kultowego materiału. Okazuje się, że ten wyjątkowy jubileusz skłonił pewnego twórcę do oddania artystycznego hołdu temu wydawnictwu.

Mural, poświęcony "The Dark Side of the Moon" Pink Floydów

Martin Zienkiewiecz na co dzień pracuje jako stolarz, jednak od czasów nastoletnich interesuje go sztuka uliczna. Pochodzący z Polski mężczyzna świętował w tym roku swoje 40. urodziny i to właśnie z tej okazji, a także ze względu na jubileusz legendarnej płyty, postanowił oddać artystyczny hołd zespołowi. Mieszkający obecnie w Norwich w Anglii twórca postanowił stworzyć w okolicy swojego zamieszkania dwa murale, poświęcone grupie. Po okresie poszukiwań, znalazł dwa domy, których właściciele zezwolili na namalowanie na nich grafik. Jeden z murali przedstawia legendarną okładkę ósmego albumu studyjnego Pink Floyd, drugi zaś przedstawia proste wzory, ze względu na kolorystykę kojarzące się z płytą Animals z 1976 roku.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?