Podsumowania mówią jasno - Queen najczęściej słuchanym zespołem klasycznego rocka w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe Polacy uwielbiają słuchać Queen!

Podsumowania mówią jasno - Queen najczęściej słuchanym zespołem klasycznego rocka w Polsce!

2023-01-27 14:16

Queen to jeden z najważniejszych zespołów wszech czasów - nie ulega to żadnej wątpliwości. Pomimo tego, że przestał on istnieć w klasycznym składzie w 1991 roku, wciąż cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, Najlepszym tego przykładem jest zestawienie, stworzone przez Liberty Games!

Zespół Queen to prawdziwy muzyczny fenomen. Grupa powstała w 1970 roku i była obecna na światowych rynkach przez dwadzieścia jeden lat. Brian May, Freddie Mercury, John Deacon i Roger Taylor pokazali, że zespół rockowy wielkiego formatu jest w stanie swobodnie przemieszczać się między gatunkami, serwując światu hard rockowe, klasyczne rockowe brzmienie, połączone z elementami disco, popu, a nawet operowej stylistyki. Formacja stworzyła jedną z najważniejszych kompozycji w historii muzyki rockowej, Bohemian Rhapsody, nagrała kilkanaście nieśmiertelnych przebojów, wydała czternaście albumów studyjnych i spopularyzowała zupełnie nową formułę bycia i zachowania na scenie, tworząc koncerty, które same w sobie były wspaniałymi widowiskami.

Queen wciąż jest jedynym z najpopularniejszych zespołów na świecie!

Choć grupa przestała istnieć w klasycznym składzie w 1991 roku, wraz ze śmiercią Freddiego Mercury'ego, to jej muzyka nadal cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie. Najlepszym tego dowodem jest zestawienie, stworzone przez blog, towarzyszący stronie Liberty Games. Strona ta postanowiła sprawdzić, jacy artyści, reprezentujący konkretne gatunki, cieszą się popularnością w państwach na całym świecie. By to zrobić, zebrała liczbę odtworzeń danych wykonawców w serwisie YouTube. Jak to wygląda, skupiając się na klasycznym, rockowym brzmieniu? Okazuje się, że to właśnie zespół Queen jest najczęściej słuchanym klasycznym rockowym zespołem na całym świecie. Co ciekawe, legendarna formacja cieszy się największą popularnością ze wszystkich innych, także w naszym kraju! Jacy artyści rockowi są najczęściej słuchani na świecie? Poniżej Top 10!

  1. Queen
  2. Guns N' Roses
  3. AC/DC
  4. Bon Jovi
  5. Metallica
  6. Nirvana
  7. The Beatles
  8. The Rolling Stones
  9. Creedence Clearwater Revival
  10. Pink Floyd
Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock