Placebo w Polsce w 2022 roku - data, miejsce, bilety i pozostałe szczegóły wydarzenia

i

Autor: AKPA Placebo zagrają w Warszawie - szczegóły

Placebo w Polsce w 2022 roku - data, miejsce, bilety i pozostałe szczegóły wydarzenia

2022-10-16 15:07

Brytyjska formacja jest świeżo po wydaniu nowego albumu, który promuje na trasie koncertowej. Polscy fani Placebo i dźwięków, które trafiły na "Never Let Me Go" będą mieli szansę posłuchać ich na żywo już naprawdę niedługo! Koncert formacji w naszym kraju zbliża się wielkimi krokami - co warto wiedzieć na jego temat?

Zespół Placebo został założony w 1994 roku przez wokalistę i gitarzystę Briana Molko i basistę Stefana Olsdala, niedługo później do muzyków dołączył perkusista Robert Schultzberg, który jednak odszedł tuż po wydaniu debiutu w wyniku konfliktów z Molko, skład uzupełnił Steve Hewitt. Grupa zyskała rozpoznawalność już po wydaniu pierwszej płyty, a to za sprawą singla Nancy boy, który wzbudził spore kontrowersje ze względu na tematykę naginania granic płci. Sukces debiutu powtórzył wydany w 1998 roku Without You I'm Nothing, który odniósł krytyczny i komercyjny sukces i przyniósł takie utwory jak Pure Morning, Every You Every Me  You Don’t Care About Us. Kluczowe albumy w dyskografii Placebo to także Sleeping with Ghosts, Meds, EP-ka Life's What You Make It czy wydany w marcu tego roku Never Let Me Go. 

Placebo w Polsce w 2022 roku - data, miejsce, bilety i pozostałe szczegóły wydarzenia

Na dwa dni przed premierą albumu grupa wyruszyła w trasę koncertową, która rozpoczęła się serią kameralnych występów na terenie Europy, następnie lista miejsc została rozszerzona i na trasie znalazła się także Polska! Placebo zagrają w naszym kraju już w poniedziałek 17 października w warszawskim EXPO XXI. Jako support wystąpi formacja Echo Machine. Jeśli ktoś spóźnił się na sprzedaż biletów, to niestety mamy złe wieści (ale dobre dla zespołu!)  - koncert jest już całkowicie wyprzedany! Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany timing występu - gdy tylko takowy się pojawi artykuł zostanie zaktualizowany!

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden