Placebo w coverze klasycznego utworu Tears For Fears! Posłuchaj nowej wersji Shout!

i

Autor: Materiały prasowe - Mads Perch Placebo i ich "Shout"!

Placebo w coverze klasycznego utworu Tears For Fears! Posłuchaj nowej wersji "Shout"!

2022-09-08 11:48

W marcu tego roku ukazał się wyczekiwany, ósmy album studyjny grupy Placebo. Pierwsza od ponad ośmiu lat studyjna płyta grupy spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i entuzjazmem fanów. Jeśli jednak wydawało Ci się, że Panowie ponownie znikną na kilka lat, to nic bardziej mylnego! W środę 7 września zespół udostępnił cover klasycznego utworu Tears For Fears - posłuchaj, jak brzmi "Shout"!

Zespół Placebo udostępnił w środę 7 września utwór Shout, cover kultowego singla Tears For Fears. Piosenka ta pochodzi z albumu Tears For Fears Songs From The Big Chair, zajęła pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w 1985 roku i dołączyła do bogatej listy coverów utworów z lat 80-tych w wykonaniu Placebo. Zespół zaprezentował już swoje wersje kompozycji takich artystów jak Sinead O'Connor (Jackie), The Smiths (Bigmouth Strikes Again’), The Pixies (Where Is My Mind?) oraz Kate Bush (Running Up That Hill).

Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu

Placebo coverują Tears For Fears!

W tej najnowszej interpretacji Placebo Shout staje się ponurym industrialnym marszem. Biorąc pod uwagę fakt, że oryginalny autor piosenki Roland Orzabal uważa Shout za polityczny protest, jest to również odpowiednia kontynuacja najnowszego albumu Placebo Never Let Me Go, swoistego komentarza na temat nasycenia technologią, rosnącej nietolerancji i kryzysu klimatycznego.

Jak dobrze znasz film "American Beauty"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym na początku zajmował się Lester?