Serial o zespole Sex Pistols

i

Autor: Screen z YouTube/ FX Networks

"Pistol" - serial o legendarnej kapeli jest już dostępny na Disney+!

2022-09-08 8:53

Choć serial "Pistol" zadebiutował na świecie już pod koniec maja, to na polską premierę przyszło nam poczekać nieco dłużej. Czas oczekiwań właśnie się zakończył! Produkcja, opowiadająca o legendarnym zespole Sex Pistols, jest już dostępna w naszym kraju za pośrednictwem platformy Disney+! W naszym artykule znajdziecie informacje o twórcach i głównej obsadzie - kto wciela się w role muzyków Sex Pistols? Sprawdźcie!

“Pistol” - o czym jest serial?

Na początku ubiegłego roku amerykańska firma produkcyjna FX Productions ogłosiła rozpoczęcie prac nad biograficzym miniserialem, zatytułowanym Pistol, który opowiadać ma krótką, ale intensywną historię zespołu Sex Pistols. Fabuła oparta została na autobiograficznej książce byłego gitarzysty grupy, Steve’a Jonesa, zatytułowanej Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol i to właśnie z perspektywy muzyka przedstawione zostały wydarzenia. Serialowi od samego początku towarzyszyły kontrowersje - koncept potępił John Lydon, który także nie chciał wyrazić zgody na wykorzystanie w produkcji oryginalnej muzyki zespołu. Były wokalista Sex Pistols przegrał jednak w sądzie z Jonesem i Paulem Cookiem, dzięki czemu nie tylko w serialu pojawiąją się klasyczne kawałki Sex Pistols, ale także na kilka dni przed premierą obrazu wydana została kompilacja The Original Recordings, na którą trafiły zremasterowane wersje kultowych God Save The Queen czy Anarchy In The UK.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Kto wciela się w członków Sex Pistols?

W główne role wcielą się aktorzy młodego pokolenia - Steve’a Jonesa zagra Toby Wallace (Babyteeth), Jacob Slater wystąpi jako Paul Cook, Sida Viciousa odegra Louis Partridge (Enola Holmes), a Johnny’ego Rottena znany chociażby z filmu 1917 Anson Boon. Ważną postacią dla fabuły jest także menadżer zespołu, czyli Malcolm McLaren, w którego wcieli się Thomas Brodie-Sangster, którego kojarzyć można z roli w serialu Gambit Królowej. Za kamerą stanął Danny Boyle - angielski reżyser, odpowiedzialny za takie filmy jak Trainspotting czy Slumdog. Milioner z ulicy. Scenariusz stworzyli pomysłodawca serialu - Craig Pearce i Frank Cottrell-Boyce.

Sonda
Obejrzysz serial "Pistol"?

“Pistol” - premiera, liczba odcinków

Serial zadebiutował na platformie Hulu już 31 maja, jednak na polską premierę przyszło nam poczekać nieco dłużej. Pistol jest dostępny w naszym kraju od środy 7 września i można go obejrzeć za pośrednictwem platformy Disney+. Produkcja liczy sobie sześć odcinków, trwających od 45 do ok. 55 minut. Sprawdź poniżej oficjalny zwiastun produkcji, w którym możemy zobaczyć aktorów jako pogrążonych w niepokoju i chaosie muzyków legendarnej grupy.

Zobacz także: Glen Matlock (ex Sex Pistols) dołącza do Blondie! Zespół pracuje nad nowym albumem