Pink Floyd zapowiedzieli nowy miks swojego słynnego albumu. Premiera już w maju

i

Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Wiadomości

Pink Floyd zapowiedzieli nowy miks swojego słynnego albumu. Premiera już w maju

Kolejna gratka dla wszystkich fanów zespołu Pink Floyd. W maju tego roku do sprzedaży trafi nowe wydanie albumu "Animals" z 1977 roku. Po raz pierwszy będzie on dostępny w formacie Dolby Atmos.

Pink Floyd zapowiedzieli nowy miks albumu "Animals"

Dziesiąty studyjny album Pink Floyd "Animals" zostanie w tym roku po raz pierwszy wydany w formacie Dolby Atmos. Wydawnictwo zatytułowane "Animals 2018 Remix – Dolby Atmos" trafi do sprzedaży 17 maja nakładem Warner Music. 

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Całość ukaże się na płycie Blu-Ray. Oprócz wspomnianej wersji, zawierać będzie także remiks z 2018 roku autorstwa Jamesa Guthriego, a także miks Hi Res Stereo i 5.1 i ten oryginalny z 1977 roku. Ponadto w zestawie znajdzie się także książeczka, nalepka oraz pocztówka. 

Tak będzie prezentowało się to wydawnictwo: 

Pink Floyd - 'Animals

i

Autor: Warner Music

Przypomnijmy, że format Dolby Atmos to technologia dźwięku przestrzennego, która wcześniej była zarezerwowana wyłącznie dla filmów. Teraz to się jednak zmieniło. Wielokanałowy dźwięk dociera nie tylko z przodu, z tyłu i z boków, ale również z góry, co sprawia, że jesteśmy nimi "otoczeni". 

"Animals" to jeden z najważniejszych albumów w dorobku zespołu Pink Floyd. Krążek ukazał się w 1977 roku. Jest to rzecz koncepcyjna, a na okładce całości znalazła się londyńska Elektrownia Battersea i unoszącą się nad nią różowa świnia. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?: