Pink Floyd zapowiada kolejną edycję specjalną "The Dark Side of The Moon". Czas na coś dla kolekcjonerów

2024-02-29 9:31

W ubiegłym roku minęło dokładnie 50 lat od dnia, kiedy na rynku ukazał się jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki - mamy na myśli oczywiście słynne "The Dark Side of the Moon" Pink Floydów. Z tej okazji wydane zostały różne edycje specjalne wydawnictwa (a nawet zostało ono nagrane na nowo) - teraz czas na coś dla prawdziwych kolekcjonerów!

Dokładnie 1 marca 2023 roku minęło równo 50 lat od dnia premiery ósmego albumu studyjnego grupy Pink Floyd. Choć ta w 1973 roku była już naprawdę dobrze znana na rynku i miała na koncie wiele sukcesów, to wspomniane wydawnictwo okazało się być zupełnym przełomem. Album koncepcyjny, poruszający takie tematy, jak upływ czasu, śmierć, starzenie się, chciwość, konflikty czy choroby psychiczne okazał się być czymś zupełnie innowacyjnym na rynku, przede wszystkim pod względem brzmienia i produkcji. Dziś wciąż cieszy się ono mianem jednego z najlepiej ocenianych przez krytyków, to ono także ostatecznie zapewniło formacji światową sławę, uznanie i bogactwo.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

"The Dark Side of the Moon" dla kolekcjonerów

Już w ubiegłym roku z okazji premiery zespół, który dziś reprezentują David Gilmour i Nick Mason, z okazji jubileuszu wydał specjalny boks z na nowo zmiksowanym materiałem oraz dodatkami, kolejno ukazywały się także nowe wydania na winylu i CD. Na swój własny sposób rocznicę świętował także Roger Waters, który zdecydował się na nowo nagrać cały album, a projekt ten ukazał się pod koniec 2023 roku pod tytułem The Dark Side of the Moon Redux.

ZOBACZ TAKŻE: Recenzja albumu "The Dark Side of the Moon Redux" Rogera Watersa

Mało? Najwyraźniej! Choć już za moment 50-lecie zamieni się w 51-lecie, to formacja nadal pozostaje w atmosferze okrągłego jubileuszu i właśnie zapowiedziała kolejne wydanie specjalne The Dark Side of the Moon! Już 19 kwietnia światło dzienne ujrzy edycja projektu na krystalicznie czystym winylu! W skład wydania wejdą dwie LP, a na każdej z nich znajdzie się także specjalna grafika: klasyczny pryzmat oraz wizualne oddanie bicia serca, które słyszalne jest na płycie. Całość zapakowana będzie w specjalne opakowanie, do którego dołączony zostanie także plakat. Poniżej wideo zapowiedź wydania kolekcjonerskiego.

W galerii na otwarciu artykułu znajdziesz najlepsze ciekawostki o kultowym albumie, poniżej zaś spróbuj swoich sił w quizie o Pink Floyd!

Pink Floyd - co wiesz o jednym z najważniejszych rockowych zespołów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku do składu dołączył David Gilmour?