Pearl Jam

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danny Clinch

ze świata rocka

Pearl Jam ze świetnym wynikiem w USA! "Dark Matter" to duży sukces w dyskografii zespołu

2024-04-29 12:04

19 kwietnia zespół Pearl Jam wydał swój wyczekiwany album, zatytułowany "Dark Matter". Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte przez krytyków i fanów, bardzo dobrze poradziło sobie również pod względem komercyjnym, o czym świadczą wyniki w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii - tak dobrze nie było już dawno!

W piątek 19 kwietnia zespół Pearl Jam zaprezentował światu swój dwunasty album studyjny. Płyta została zatytułowana Dark Matter, a jej premierę poprzedziło wydanie trzech singli: tytułowego, Running i porównywanego do stylistyki typowej dla Toma Petty'ego, Wreckage. Choć część fanów podchodziła do tej premiery z pewną dozą nieufności, Dark Matter spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, zarówno słuchaczy i słuchaczek, jak i krytyków, o czym świadczą nie tylko entuzjastyczne recenzje (naszą znajdziesz poniżej!), jak i wyniki sprzedażowe, przejawiające się w uzyskanych pozycjach na światowych listach przebojów.

 Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami, Dark Matter zadebiutował na drugiej pozycji oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii, ustępując jedynie Taylor Swift, która również 19 kwietnia wydała nowe wydawnictwo - bijący wszelkie rekordy The Torture Poets Department. Wynik ten jest najlepszym Pearl Jam na Wyspach od 2013 roku, kiedy to krążek Lightning Bolt również osiągnął w tym zestawieniu drugą pozycję.

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Świetny wynik Pearl Jam w Stanach Zjednoczonych!

A jak nowa płyta formacji poradziła sobie w ich rodzinnej Ameryce? Dark Matter zadebiutuje w tym tygodniu w rankingu Billboard 200 na pozycji piątej, powtarzając tę, do której udało się w 2020 roku dotrzeć poprzedniemu krążkowi, czyli Gigaton. Jak wskazuje "Billboard", wydawnictwo sprzedało się na terenie Stanów Zjednoczonych w dniach 19-25 kwietnia w liczbie 59 tysięcy egzemplarzy.

Dla porównania, debiutująca, a jakżeby inaczej, na szczycie tej listy Taylor Swift, w tym samym czasie sprzedała aż 2,61 egzemplarzy swojego najnowszego albumu.

Co wiesz o twórczości Pearl Jam? Sprawdź się w quizie:

Quiz o twórczości Pearl Jam. Czy wiesz z których albumów pochodzą te utwory zespołu?

Pytanie 1 z 10
Kompozycja "Amongst the Waves" znalazła się na albumie...