Pearl Jam

i

Autor: mat. prasowe

Informacje koncertowe

Pearl Jam odwołał koncerty w Berlinie. Co dalej z europejską trasą?

Dwa koncerty Pearl Jam w Berlinie, na które wybierało się sporo fanów z Polski, zostały odwołane. Powód? Problemy zdrowotne członków zespołu. Czy kolejne występy na Starym Kontynencie są również zagrożone?

Pearl Jam odwołał koncerty w Berlinie

22 czerwca formacja Pearl Jam rozpoczęła tegoroczną europejską trasę koncertową promującą ostatni album "Dark Matter". Muzycy na Starym Kontynencie dali tylko dwa występy, w Dublinie oraz Manchesterze. Najpierw odwołany został koncert w Londynie (zaplanowany na 29 czerwca), a później dwie sztuki w Berlinie (2 i 3 lipca). 

Powodem odwołania koncertów są problemy zdrowotne członków Pearl Jam. W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie zespołu. 

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Tak wiele osób poświęca swój czas, pieniądze i energię emocjonalną, aby zdobyć bilety, a następnie przyjść na występ zespołu, dlatego bardzo boli nas, że musimy Was rozczarować. Doceniamy także wiele osób, które ciężko pracują, aby te koncerty mogły się odbyć. Prosimy, zaufajcie nam, nigdy nie podejmujemy takich decyzji w sposób pochopny i staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się pojawić dla was wszystkich. Szkoda, że ​​nie była możliwa zmiana harmonogramu tej części trasy, mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do Berlina – czytamy. 

Zespół zapewnił, że pieniądze za bilety zostaną każdemu zwrócone w miejscu zakupu. 

Co dalej z trasą Pearl Jam po Europie?

Kolejny koncert Pearl Jam jest zaplanowany na 6 czerwca (Barcelona). Na ten moment nie ma żadnego komunikatu, który by potwierdził, że występ nie dojdzie do skutku. Później grupa w rozpisce trasy ma jeszcze trzy koncerty na Starym Kontynencie: w Barcelonie (8.06), Madrycie (11.06) oraz Lizbonie (13.06). 

Oto 5 najlepszych albumów Pearl Jam: