Paul McCartney, Bruce Springsteen

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/Raph_PH

Wiadomości

Paul McCartney zroastował Bruce'a Springsteena w trakcie gali w Londynie. Padło porównanie do Taylor Swift

Paul McCartney wręczył Bruce'owi Springsteenowi prestiżowe wyróżnienie w trakcie gali Ivor Novello Awards, która odbyła się w Londynie. Nie omieszkał także trochę pożartować ze swojego długoletniego przyjaciela.

Paul McCartney zroastował Bruce'a Springsteena

Bruce Springsteen otrzymał ostatnio, jako pierwsza osoba spoza Wielkiej Brytanii, Ivor Novello Award, czyli nagrodę, która jest przyznawana tekściarzom i kompozytorom w Londynie przez British Academy of Composers and Songwriters (Brytyjską Akademię Kompozytorów i Tekstopisarzy; nazwa nagrody pochodzi od imienia i nazwiska artysty urodzonego w Cardiff). Nagrody po raz pierwszy zostały rozdane w 1955 roku. W ciągu tych ponad 60 lat to wyróżnienie uzyskali m.in. Freddie Mercury, David Bowie, Kate Bush, John Lennon czy Paul McCartney.

Ten ostatni zresztą wręczał nagrodę Springsteenowi. Przy tej okazji, postanowił zroastować odrobinę Bossa. 

The Beatles - 5 ciekawostek o albumie “Let It Be” | Jak dziś rockuje?

W trakcie londyńskiej ceremonii, która miała miejsce 23 maja, McCartney ze sceny powiedział: – Nie może wymyślić bardziej odpowiedniego zwycięzcy. No może z wyjątkiem Boba Dylana. Albo Paula Simona, Billy'ego Joela, Beyonce czy Taylor Swift.

Jeden z Beatlesów zauważył także, że Springsteen był "znany jako amerykański robotnik… ale w życiu nie przepracował on ani jednego dnia". McCartney dodał ponadto, że jeśli Boss dołączyłby do Czwórki z Liverpoolu to "pod względem talentu na pewno znalazłby się w pierwszej piątce". 

Kiedy na scenę wkroczył sam Springsteen, wspominał pierwszą wizytę w Wielkiej Brytanii. – Jedzenie w samolocie nie było zbyt dobre i moja pierwsza myśl, kiedy wylądowaliśmy na Heathrow, była następująca: "Gdzie są te wszystkie cheeseburgery?". Albo zostały one ukryte lub zastąpiono je czymś zwanym rybą z frytkami. To było trochę niepokojące. Następnym przystankiem był Hammersmith Odeon, gdzie powitał mnie ogromny szyld z informacją: "Londyn jest wreszcie gotowy na Bruce’a Springsteena". Pomyślałem tylko: "Jeśli Londyn nie jest gotowy na cheeseburgera, to być może nie jest też gotowy na mnie". 

8 najlepszych piosenek The Beatles napisanych przez Paula McCartneya: