The Beatles

i

Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Wiadomości

Paul McCartney wskazał swój ulubiony utwór The Beatles. Wybór dla wielu będzie zaskoczeniem!

Paul McCartney w końcu wskazał swój ulubiony utwór z bogatego katalogu formacji The Beatles. Jego wybór nie padł na żaden z wielkich przebojów zespołu. Dla wielu osób może to być spore zaskoczenie.

Paul McCartney wskazał ulubiony utwór Beatlesów

Paul McCartney został ostatnio zapytany o ulubiony utwór w dorobku The Beatles. Artysta przyznał otwarcie, że nie jest to łatwe pytanie. W ostatnim odcinku podcastu "McCartney: A Life in Lyrics" opowiedział jednak o tym trochę więcej. 

Wokalista i basista ostatecznie wskazał na kompozycję "Here, There And Everywhere" pochodzącą z albumu "Revolver" z 1966 roku.

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

Pamiętam, jak pewnego dnia pisałem tę piosenkę, czekając na Johna. Odwiedzałem go w domu, żeby tworzyć utwory, ale czasami wciąż spał. Zdarzało się więc, że miałem 20-30 minut zanim ktoś mu powiedział, że przyszedłem. Wtedy wstawał – wspomina McCartney. – Siedziałem przy basenie w jego domu w Weybridge, na przedmieściach Londynu. Miałem ze sobą gitarę, bo byłem gotowy na tworzenie. Usiedliśmy i zaczęliśmy coś robić. Poszło całkiem gładko. Tak więc zanim John wstawał i wypijał kawę, ja zwykle miałem już co robić

Przypomnijmy sobie więc, jak brzmi utwór "Here, There And Everywhere": 

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki. TOP10: