Paul McCartney

i

Autor: mat. prasowe, Instagram/wilfridwoodsculptor

Wiadomości

"Przerażający" portet Paula McCartneya nie spodobał się samemu muzykowi. Trafił jednak na aukcję i został sprzedany

Spore kontrowersje wywołał drewniany portret Paula McCartneya, który miał zostać wystawiony na aukcji na rzecz organizacji War Child. Uznała ona jednak, że dzieło jest "zbyt niepochlebne" dla muzyka i wstrzymała taką możliwość. Artysta się jednak nie poddał. I sprzedał całość na własną rękę.

Ten portret Paula McCartneya wzbudził spore kontrowersje

Ostatnio głośno się zrobiło o kontrowersyjnym portrecie Paula McCartneya, który miał zostać wystawiony na aukcję charytatywną na rzecz organizacji War Child. Od lat zbiera ona środki na pomoc dzieciom dotkniętym wojnami na świecie i organizuje akcję w ramach, której artyści wydają specjalne single. W tym roku do współpracy zaproszono m.in. McCartneya.

Wspomniane single otrzymują także wyjątkowe oprawy graficzne. Powstał więc portret muzyka, który został wykonany w drewnie, autorstwa Wilfrida Wooda. Całość jednak nie spodobała się organizacji War Child. Do gustu nie przypadła również samemu McCartneyowi. Tak przynajmniej twierdzi Wood we wpisie, który udostępnił w mediach społecznościowych. 

Regularnie współpracuję z "Secret 7", dla których artyści tworzą niepowtarzalne okładki do różnych 7-calowych singli, które następnie są sprzedawane na aukcjach charytatywnych. W tym roku wyrzeźbiłem Paula McCartneya, ale moje dzieło zostało zakazane przez Maccę i ekipę, ponieważ było ZBYT NIEPOCHLEBNE – napisał na swoim Instagramie. 

Także dzieło wzbudziło sporo kontrowersji. Pod postem można było jednak znaleźć wiele pochlebnych komentarzy dotyczących portretu legendarnego Beatlesa. 

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

Wspomniany portret w drewnie prezentuje się następująco:

Powyższe dzieło miało być więc pierwotnie okładką dla singla "Pipes of Peace". Tak się ostatecznie nie stało. Wood zdecydował się więc sprzedać portret McCartneya samodzielnie, a zyski ze sprzedaży przeznaczyć na wsparcie wspomnianej organizacji War Child. Dzieło można było licytować w serwisie eBay. Ostatecznie całość udało się sprzedać za ponad 1700 dolarów.

Oto najlepsze utwory napisane przez Paula McCartneya dla The Beatles: