Papa Roach wciąż na topie! Last Resort z wielkim osiągnięciem w streamingu

i

Autor: Screen z YouTube/Papa Roach Krok milowy Papa Roach

Papa Roach wciąż na topie! "Last Resort" z wielkim osiągnięciem w streamingu

2023-10-19 12:14

Papa Roach jest przykładem tego zespołu, któremu udało się osiągnąć światowy, komercyjny sukces, już za sprawą debiutanckiego singla. Mowa oczywiście o zupełnie kultowym "Last Resort", który promował krążek "Infest". Co tu dużo mówić - kapela dalej jest na topie, a najlepiej świadczy o tym najnowszy sukces kawałka!

O tym, że wraca moda na brzmienie nu metalowe mówi się już od jakiegoś czasu. Mocno przekonany jest o tym chociażby lider zespołu Papa Roach. Już kilkukrotnie w różnych wywiadach Jacoby Shadixx nie krył satysfakcji z faktu, iż brzmienie, które dawniej było zupełnie niepoważnie traktowane przez rynek, cieszy się coraz większym uznaniem i po latach zdobywa nowe rzesze fanów i fanek.

Przypominamy, że już za rok cały świat świętować będzie trzydziestolecie narodzin nu metalu. To właśnie w 1994 roku ukazał się debiutancki album grupy Korn, dziś wskazywany jako ten, który podłożył podwaliny pod cały ten podgatunek i dzięki któremu powstawać zaczęły kolejne zespoły, chcące prezentować takie właśnie brzmienie.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Wielki sukces Papa Roach

Jedną z takich kapel byli Panowie z Papa Roach. Choć formacja powstała w 1993 roku i wydała swój pierwszy krążek, Old Friends from Young Years, w 1997 roku, to nie udało mu się zostać zauważonym przez rynek. Zmieniło się to dopiero trzy lata później, wraz z wydaniem kawałka Last Resort. Początkowo trafił on na ścieżkę dźwiękową komedii Kibice do dzieła!, aż w końcu stał się pierwszym singlem z płyty Infest. Last Resort oficjalnie ujrzał światło dzienne w marcu 2000 roku i z miejsca podbił światowe listy przebojów. Kawałek do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych z ery nu metalu i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem!

Najlepiej świadczy o tym fakt, iż numer ten właśnie przekroczył magiczną barierę MILIARDA streamów na platformie Spotify! Dzięki temu formacja dołączyła do "klubu", w którym znajdują się już m.in. Metallica, Nirvana czy Survivor! Zespół podziękował za ten sukces swoim fanom za pośrednictwem oficjalnych social mediów!