Jacoby Shaddix o powracającej popularności nu metalu. Co muzyk sądzi o trendzie?

i

Autor: Brian Jordan/Retna/Photoshot/REPORTER Lider Para Roach o rosnącej popularności nu metalu

Jacoby Shaddix o powracającej popularności nu metalu. Co muzyk sądzi o trendzie?

2023-06-22 15:37

Coraz więcej i częściej mówi się o rosnącym zainteresowaniu wśród słuchaczy konkretnym gatunkiem muzyki metalowej, jakim jest nu metal. Wiele wskazuje na to, że ten konkretny rodzaj muzyki naprawdę cieszy się coraz większą popularnością. A co na ten temat sądzą sami zainteresowani, czyli jego wykonawcy?

Raptem dwa miesiące temu pisaliśmy, iż wszystko wskazuje na to, że na całym świecie rośnie zainteresowanie nu metalem. Uznaje się, że ten konkretny podgatunek metalu powstał w 1994 roku, gdy na rynku ukazał się debiutancki album grupy Korn. Po tym krążku tak naprawdę poszła lawina: Slipknot, System of a Down, Linkin Park, Evanescence, Deftones, Limp Bizkit czy Papa Roach. Wygląda na to, że moda na brzmienie przełomu lat 90. i 2000. wraca, a dowodem na to ma być m.in. historia trendów wyszukiwania w Google. Na Twitterze użytkownika, kryjącego się pod pseudonimem Crazy Ass Moments in Nu Metal History, udostępniony został wykres, który mówi jasno: wyniki wyszukiwania hasła "nu metal" zaczęły rosnąć od kwietnia 2021 roku i zainteresowanie nim jest obecnie najwyższe!

ZOBACZ TAKŻE: Świat chce słuchać nu metalu! Zainteresowanie gatunkiem najwyższe od ponad 20 lat!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Wokalista Papa Roach o rosnącej popularności nu metalu

A co na ten temat sądzi jeden z bezpośrednio zainteresowanych? Jacoby Shaddix. frontman zespołu Papa Roach w rozmowie z Loud TV nie krył podekscytowania faktem, iż świat na nowo interesuje się tym konkretnym gatunkiem. Muzyk zwraca uwagę przede wszystkim na to, że jest to dowód na fakt, iż nu metalu zyskuje należy mu szacunek, którego zabrakło, głównie za strony krytyków, w okresie szczytowym gatunku. Shadixx mówi, że całkowicie wspiera działalność zespołów, które są żywym dowodem na to, że nu metal wciąż ma się świetnie, choć w przyszłym roku będzie on świętował swoje trzydziestolecie. Wokalista Papa Roach wskazał chociażby na Bring Me the Horizon.

I przez lata udowodniliśmy, że jesteśmy sobą. A teraz, gdy patrzymy wstecz, jak Ci starsi mężczyźni, patrzę wstecz z dumą, że jestem częścią tego ruchu. To po prostu niesamowite, że w końcu zyskuje on trochę szacunku w popkulturze. Myślę, że w tamtych czasach ludzie po prostu patrzyli z góry na ten gatunek. A teraz, z biegiem lat, pojawia się dla niego trochę szacunku, co jest zajebiste - powiedział Jacoby w wywiadzie.