Pamiętacie We Didn't Start The Fire? Fall Out Boy nagrali ZAKTUALIZOWANĄ wersję!

i

Autor: Materiały prasowe/Screen z YouTube - Billy Joel Fall Out Boy nagrali nową wersję "We Didn't Start the Fire"!

Pamiętacie "We Didn't Start The Fire"? Fall Out Boy nagrał ZAKTUALIZOWANĄ wersję! Billy Joel zareagował

2023-07-11 14:54

Billy Joel ma na swoim koncie co najmniej kilka nieśmiertelnych przebojów. Jednym z nich jest legendarny już "We Didn't Start the Fire". Utwór stał się już elementem kluczowym dla popkultury, szczególnie ze względu na charakterystyczny tekst. Teraz został on uwspółcześniony przez Panów z Fall Out Boy! Co o tym sądzi wykonawca oryginału?

W 1989 roku Billy Joel wydal pierwszy singiel, zwiastujący album Storm Front. Mowa o kompozycji We Didin't Start the Fire, która zyskała ogromną popularność i uznanie natychmiast po premierze. Wszystko to głównie ze względu na charakterystyczny tekst, będący czymś w rodzaju szybkiej wyliczanki ważnych wydarzeń politycznych, kulturowych, sportowych, ale także postaci z okresu 1949 (rok urodzenia artysty) do 1989 roku. Utwór został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Record of the Year i dotarł do pierwszego miejsca listy Billboard 200. Z biegiem lat kompozycja stała się nieodłącznym elementem popkultury i była parodiowana w licznych serialach, jak chociażby The Office. 

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

To nie Fall Out Boy rozpalili ten ogień!

Nie da się ukryć - ten utwór aż prosił się o odświeżenie, szczególnie pod względem tekstowym. Takiego właśnie zadania podjęli się Panowie z Fall Out Boy! W środę 28 czerwca zespół opublikował własną wersję We Didn't Start the Fire, a uwagę zwraca właśnie nowy tekst! Kapela opowiada, w formie charakterystycznej wyliczanki, o wydarzeniach z lat 1989 do czasów współczesnych. W coverze usłyszymy więc m.in. o Kurcie Cobainie, Donaldzie Trumpie, Harrym Poterze, Iron Manie, śmierci Michaela Jacksona czy "YouTubie, który zabił MTV". Niezmieniony pozostał charakterystyczny refren i przejścia między nim, a zwrotkami. Muzycznie, całość nabrała chwytliwego, pop punkowego klimatu. Porównaj obie wersje poniżej!

Billy Joel o coverze Fall Out Boy

W najnowszym wywiadzie dla stacji radiowej BBC Radio2, Billy Joel odniósł się do powstania coveru. Artysta powiedział, że fani od wielu lat domagali się nowej wersji i on jest zachwycony tym, że kapela postanowiła się podjąć jej stworzenia, gdyż on sam w żaden sposób nie planował nagrać kontynuacji kompozycji.

Fall Out Boy w Polsce!

Panowie z Fall Out Boy nie zwalniają tempa! Formacja wydała w marcu świetnie przyjęty krążek So Much (For) Stardust i obecnie promuje go na koncertach. Zespół w ramach europejskiej części trasy nie ominie także Polski! Grupa zagra na warszawskim Torwarze już 17 października! W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na wydarzenie - znajdziesz je pod linkiem!