Fall Out Boy i Hayley Williams na płycie Taylor Swift! Będzie pop punkowo?

i

Autor: Casey Flanigan/imageSPACE/Associated Press/East News/Amy Sussman/Getty AFP/East News Zaskakujący goście na nowej płycie Taylor Swift

Fall Out Boy i Hayley Williams na płycie Taylor Swift! Zaskakujące brzmienie!

2023-07-07 8:59

Powrót mody na pop punkowe brzmienie, rodem z początków lat 2000., obserwuje się na rynku już od dawna. Wie o tym też Taylor Swift? Artystka zaprezentowała właśnie najnowsze wydawnictwo, a wśród gości znalazły się na nim prawdziwe gwiazdy tego gatunku - Fall Out Boy i Hayley Williams z Paramore!

Taylor Swift to jedna z największych współczesnych gwiazd na świecie. Artystka rozpoczęła karierę w 2004 roku, obecnie ma na koncie dziesięć regularnych albumów studyjnych, a każdy kolejny dosłownie bije wszelkie rekordy popularności. Swift jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek, najczęściej streamowaną wykonawczynią na Spotify i jako jedyna artystka w USA cieszy się faktem, iż pięć jej płyt sprzedało się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Obecnie Swift zajmuje się nagrywaniem na nowo swoich sześciu pierwszych krążków - krok ten wynika z faktu, iż w 2019 roku straciła ona prawa do tych projektów. Wcześniej artystka wydała już dwa re-recordingi: Fearless (Taylor's Version) Red (Taylor's Version). W piątek 7 lipca zaś światło dzienne ujrzała nowa wersja trzeciego albumu studyjnego Swift - Speak Now (Taylor's Version). Znalazły się na niej ciekawe duety.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Fall Out Boy i Hayley Williams na nowej płycie Taylor Swift

Tradycją już jest, że poza nagranymi na nowo utworami, które znalazły się na pierwotnej wersji płyty, Taylor dzieli się z fanami tzw. "utworami ze skarbca", często są to także niepublikowane nigdy dotąd duety. Szczególnie ciekawie prezentują się te, które znalazły się na nowej wersji Speak Now! Swift zdecydowała się połączyć siły z zespołami, które natychmiast przychodzą nam na myśl, gdy myśli o gatunku "emo pop", czyli Fall Out Boy i Paramore. W utworze Electric Touch gościnnie pojawia się amerykańska kapela, w Castles Crumbling zaś słyszymy Hayley Williams! Oba prezentują interesujące brzmienie, duet z liderką Paramore za to zwraca uwagę szczerym tekstem.

Paramore w Polsce na trasie Taylro Swift

Jest spora szansa na to, że polscy fani amerykańskiej gwiazdy i Paramore będą mieli szanse usłyszeć Castles Crumbling na żywo. Wszystko to dlatego, że Paramore został supportem Taylor na europejskiej części jej trasy koncertowej. Artystka zagra w jej ramach aż trzy koncerty w Polsce - 1, 2 i 3 sierpnia 2024 roku, a to oznacza także trzy występy kapeli w naszym kraju!