Ozzy Osbourne

i

Autor: Materiały prasowe

wypowiedzi muzyków

Ozzy Osbourne włączony do Rock & Roll Hall of Fame. Czy muzyk zamierza wystąpić na gali?

2024-05-06 9:11

W nocy z niedzieli na poniedziałek 21 na 22 kwietnia czasu polskiego poznaliśmy tegorocznych włączonych do słynnego Rock & Roll Hall of Fame. Na liście wyróżnionych znaleźli się m.in. zespół Foreigner, Cher i oczywiście "Książę Ciemności"! Ozzy Osbourne, którego historia z "halą sław" jest nieco burzliwa, zareagował już na całą sytuację. Zdradził też, czy zamierza wystąpić na ceremonii.

Wyjątkowo wcześnie, gdyż pod koniec kwietnia, a nie jak to miało miejsce zazwyczaj, czyli na początku maja, poznaliśmy tegorocznych włączonych do słynnego Rock & Roll Hall of Fame. Same okoliczności ogłoszenia również były inne, niż dotychczas, a wyróżnionych ogłoszono podczas odcinka programu "American Idol", a nie za pośrednictwem strony i kanału YouTube muzeum. Juror show i równocześnie członek kapituły Rock & Roll Hall of Fame, Lionel Richie ogłosił w trakcie jego trwania, iż w tym roku do "hali sław" dołączą Mary J. Blige, Cher, Dave Matthews Band, Foreigner, Peter Frampton, Kool & the Gang, A Tribe Called Quest i Ozzy Osbourne.

Dla "Księcia Ciemności" będzie to drugie włączenie do "hall of fame" - muzyk jest już jej członkiem jako muzyk Black Sabbath - legenda heavy metalu została wyróżniona już w 2006 roku. Już w 1999 roku jednak, gdy formacja została nominowana po raz pierwszy, Ozzy ogłosił wszem i wobec, że nie życzy sobie tej nominacji i gdy grupa zostanie wyróżniona, nie weźmie udziału w gali. Ostatecznie artysta przeprosił mówiąc, że powinien pamiętać o tym, że sytuacja nie dotyczy wyłącznie jego i ostatecznie wziął udział w ceremonii w 2006 roku.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Ozzy Osbourne dołącza do Rock & Roll Hall of Fame jako artysta solowy

Tym razem muzyk został włączony do "hali sław" jako artysta solowy i stało się to już po uzyskaniu pierwszej nominacji. Jak na ten fakt zareagował Ozzy? Muzyk nie ukrywał już zadowolenia z powodu uzyskania nominacji, teraz stwierdził w rozmowie z magazynem "Billboard", że "czuje się więcej niż zaszczycony" z powodu uzyskania wyróżnienia. Artysta podziękował przede wszystkim fanom.

Ci zaś zastanawiają się, czy muzyk pojawi się na uroczystej gali, która odbędzie się 19 października, kto dokona jego włączenia oraz kto odda "Księciu Ciemności" muzyczny hołd. Pojawiły się również pytania, czy Ozzy zdecyduje się na występ - artysta postanowił się do tego odnieść.

Każde nowe przedsięwzięcie muzyczne zawsze wiąże się z pewnym zaskoczeniem, gdy fani je przyjmują, ponieważ nikt nie chce nagrać płyty, która okaże się klapą. Czuję się, jakbym w 1980 roku został zaproszony na imprezę, a ta nigdy się nie skończyła. Nieźle jak na faceta, którego wyrzucono z poprzedniego zespołu - skomentował wyróżnienie Ozzy.

Czy Ozzy wystąpi na Rock & Roll Hall of Fame?

W najnowszej audycji "Ozzy Speaks" muzyk rozmawiał z Billym Morrisonem, któremu zdradził, że bardzo chciałby wystąpić na październikowej gali. Nie jest to jednak zależne od niego ze względu na pozostawiającą wiele do życzenia formę fizyczną "Księcia Ciemności" - przyznał on, że wystąpi, gdy tylko uzyska na to zgodę od swojego chirurga, ten jednak nie spieszy się z jej wydaniem.

Sprawdź najlepsze duety Ozzy'ego: