Ozzy Osbourne oficjalnie ma swojego byka! O to zabiegali fani Księcia Ciemności

i

Autor: London Entertainment / SplashNews.com/East News Byk z Igrzysk Wspólnoty Narodów nazwany na cześć Ozzy'ego Osbourne'a!

Ozzy Osbourne oficjalnie ma swojego byka! O to zabiegali fani "Księcia Ciemności"

2023-06-23 10:38

Nikt raczej nie dyskutuje ze stwierdzeniem, że Ozzy Osbourne to prawdziwa legenda. Fani "Księcia Ciemności" domagali się już od Króla Wielkiej Brytanii, Karola III, aby ten nadał mu tytuł szlachecki, a teraz, z udanym skutkiem, powalczyli o coś innego. Dzięki temu Ozzy ma własnego, 10 metrowego byka!

Przez wszystkie te lata obecności na rynku muzycznym Ozzy Osbourne stał się kimś w rodzaju uosobienia metalu - muzyki, tej kultury, skojarzeń, symboli. Muzyk nie tylko współtworzył legendę gatunku, zespół Black Sabbath, ale też wciąż działa w ramach kariery solowej. Raptem we wrześniu ubiegłego roku swoją premierę miał świetnie przyjęty album Patient Number 9, za który "Książę Ciemności" został nagrodzony dwiema statuetkami Grammy. Choć artysta zdecydował się odwołać, ze względu na swój stan zdrowia, kilkukrotnie przekładaną trasę koncertową po Europie, to zapowiedział w jednym z wywiadów, że zrobi wszystko, by wrócić na scenę, nawet, gdyby miał na nią wjechać na wózku. O tym, w jakiej formie jest Ozzy przekonamy się już w październiku - Osbourne jest jednym z headlinerów Power Trip Festival. 

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Wyjątkowe uhonorowanie Ozzy'ego!

Jednym z ostatnich występów na żywo artysty, był ten w ramach zamknięcia Igrzysk Wspólnoty Narodów w jego rodzinnym mieście, Birmingham na jesieni ubiegłego roku. Muzyk niespodziewanie pojawił się u boku muzycznej gwiazdy tej edycji, Tony'ego Iommi, a Panowie wykonali wspólnie m.in. klasyk Paranoid. To właśnie na zeszłorocznych Igrzyskach zaprezentowana została kolosalna, licząca 10 metrów rzeźba mechanicznego byka. Już po zakończeniu edycji organizatorzy ogłosili głosowanie na imię dla posągu, który wcześniej znany był po prostu jako 'Raging Bull' (pol. Wściekły byk). W plebiscycie oddano łącznie ponad 28 tysięcy głosów, decyzją których mechaniczny byk znany będzie od teraz jako... Ozzy! Sam "Książę Ciemności" nie kryje ekscytacji takim wyróżnieniem, czemu dał wyraz w opublikowanym oświadczeniu.

Kiedy w zeszłym roku poproszono mnie o udział w zamknięciu Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham, nie musieli prosić mnie dwa razy. Wskoczyłem do następnego samolotu i poleciałem z powrotem do Anglii. Miałem zaszczyt zamknąć igrzyska, a w tym roku właśnie dowiedziałem się, że wybrali moje imię na imię dla byka, który będzie na stacji. Nie mogę w to uwierzyć, jestem absolutnie zachwycony. Nie wiem już, co powiedzieć, jestem po prostu absolutnie podekscytowany. Niech Bóg Was  wszystkich błogosławi.