Oto zespół, w którym nadzieje pokłada James Hetfield. Początkowo nie wiedział, że to grupa jego kumpli!

i

Autor: Larry Marano/Shutterstock/Rex Features/East News James Hetfield jest fanem tego zespołu!

wypowiedzi muzyków

Oto zespół, w którym nadzieje pokłada James Hetfield. Początkowo nie wiedział, że to grupa jego kumpli!

2024-06-17 15:00

Czy taka legenda jak James Hetfield zwraca jeszcze uwagę na to, co dziś dzieje się na rynku? Choć muzyk bez wątpienia jest osobą dość mocno zapracowaną, to okazuje się, że stara się być na bieżąco! W jednym z epizodów podcastu Metalliki James wymienił zespół, którego twórczość dziś szczególnie go ekscytuje.

Choć Metallica wróciła już na trasę ze swoją przebojową, monumentalną serią występów "M72 World Tour", to gdzieś w tak zwanym międzyczasie James Hetfield znalazł chwilę na to, by usiąść i odpowiedzieć na pytania fanów. Szczególna seria Q&A zorganizowana została na potrzeby powstającego oficjalnego podcastu formacji, czyli "The Metallica Report". Już wcześniej pisaliśmy o tym, jakie mniej znane i trudne kawałki z repertuaru Metalliki Hetfield dodałby do koncertowej setlisty grupy, inny fan postanowił dowiedzieć się za to, czy jest na współczesnym rynku jakaś grupa, która szczególnie ekscytuje artystę.

ZOBACZ TAKŻE: Jakie trudne kawałki Metalliki James Hetfield chciałby grać na koncertach?

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Fanem TEGO zespołu jest James Hetfield!

Czy muzyk daje radę obserwować, co dzieje się na współczesnym rynku? Okazuje się, że tak, jednak nie jest to wcale łatwe, gdyż jest on osobą, która często stawia na sprawdzone playlisty, jednak ratunkiem staje się dla niego słuchanie radia oraz sprawdzanie nowości, które na platformach streamingowych podpowiada mu algorytm.

Jednak to właśnie dzięki audycji radiowej James zainteresował się zespołem, który wzbudził w nim wyjątkowo dużą ekscytację. Mowa o kapeli Category 7, która rzeczywiście jest świeżynką na rynku, gdyż powstała w 2023 roku. Co ciekawe jednak, w jej skład wchodzą osoby, które James bardzo dobrze zna: John Bush, Phil Demmel, Mike Orlando, Jack Gibson i Jason Bittner. Grupa dopiero przymierza się do wydania pierwszej płyty - ta została zatytułowana eponimem i ujrzy światło dzienne 26 lipca.

Słuchając radia, myślę, że najnowszą rzeczą, która mnie zaskoczyła i naprawdę wywołała uśmiech, było Category 7, zespół, który powstał w pewnym sensie dzięki współpracy kilku osób. Słuchałem ich i mówiłem: "Ten głos jest niesamowity i brzmi bardzo znajomo". Brian Slagel podpisał z nimi kontrakt. Słyszałem jedną piosenkę w radiu i to wszystko, było świetnie. Było naprawdę dobre - mówi James.

Rozwiąż quiz o thrashu:

Co wiesz o thrash metalu? TRUDNY quiz dla najwiekszych fanów i fanek ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
Który utwór Black Sabbath uznawany jest za kluczowy dla korzeni thrash metalu?
Listen on Spreaker.