Oto ojciec chrzestny metalu? Tak twierdzi Chad Gray z Mudvayn

i

Autor: Pixabay Muzyk Metalliki ojcem chrzestnym thrash metalu?

Oto "ojciec chrzestny metalu"? Tak twierdzi Chad Gray z Mudvayne

2023-08-05 10:51

Fani różnych gatunków muzyki zdaje się lubią dążyć do korzeni, do samych początków. Nic więc dziwnego, że wielu artystów i wiele artystek cieszy się różnymi przydomkami, mającymi na celu przede wszystkim podkreślenie ich wkład w rozwój danej gałęzi muzyki. Właśnie dostaliśmy propozycję tego, kto o powinien być zapamiętany jako "ojciec chrzestny metalu".

Na szybko można podać co najmniej kilka przykładów muzyków i artystek, którzy cieszą się różnymi przydomkami, mającymi na celu podkreślenie ich wkładu w rozwój danego gatunku. Tak oto Iggy Pop na przykład określany jest "ojcem chrzestnym punka", podczas gdy Pattie Smith już na zawsze zostanie zapamiętana jako "matka chrzestna punk rocka". Słysząc określenie "Książę Ciemności', większości z nas od razu przed oczami stanie Ozzy Osbourne, "wróżką chrzestną rocka" jest za to wspaniała Stevie Nicks. Przykłady te można mnożyć i wygląda na to, że komuś zależy na tym, by historia w końcu określiła się, kto jest "ojcem chrzestnym metalu".

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Członek Metalliki ojcem chrzestnym metalu?

Temat ten poruszył w wywiadzie dla stacji radiowej Meltdown of Detroit Chad Gray. Lider grupy Mudvayne powiedział w rozmowie, że Metallica to jeden z najważniejszych zespołów w jego życiu, który znacznie ukształtował jego gust. Gray zaznaczył, że szczególnie ceni sobie album Ride the Lightning (który 27 lipca obchodził swoje 39-lecie), uwielbia także, ze względu na walory techniczne, krążki Master of Puppets ...And Justice For All. Muzyk miał okazję poznać osobiście członków grupy, których nazwał "najsłodszymi ludźmi". Największe uznanie Chad ma wobec Jamesa Hetfielda, którego wprost określa jako swój największy wokalny autorytet. Wokalista nie tylko opowiedział o radach, jakie dostał od Jamesa, ale też poszedł o krok dalej i określił go jako "ojca chrzestnego metalu". Swój wybór uzasadnił, wskazując na przełomowy styl gry Jamesa i to, jak wielu innych gitarzystów do dziś on inspiruje.

On jest po prostu cholernie wspaniałym facetem, człowieku. To naprawdę fajny koleś. I nie tylko jest szalenie naładowany, ale jest jak ojciec chrzestny metalu – naprawdę. Jego ręka – wszyscy wielcy gitarzyści wzorowali swoją prawą rękę na grze jego prawej ręki. On jest najszybszym sku******em na tej planecie. Scott Ian, Dimebag — kogo tylko chcesz. Ludzie dosłownie skupiali się na jego prawej ręce. A teksty? Tekstowo, jest pieprzoną bestią. Opowiadał historie o pieprzonej zarazie, o tym, o tamtym. I jest autorem piosenek, człowieku. Gwarantuję ci, że wszystkie te riffy to jego riffy- mówi Chad w wywiadzie.