Ostatni muzyczny projekt Jacka Budynia Szymkiewicza - posłuchajcie utworu HORROR zespołu Monofon

i

Autor: AKPA Debiutancki singiel grupy Monofon

Ostatni muzyczny projekt Jacka "Budynia" Szymkiewicza - posłuchajcie utworu "HORROR" zespołu Monofon

2022-06-20 10:24

W niedzielę 19 czerwca światło dzienne ujrzał debiutancki singiel grupy Monofon. Utwór “HORROR” zapowiada pierwszy album studyjny zespołu - krążek “Monomiasto” ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production już we wrześniu. Posłuchajcie, jak brzmi efekt ostatniego muzycznego projektu zmarłego dwa miesiące temu Jacka “Budynia” Szymkiewicza.

W 2020 roku z inicjatywy Michała „Dimona” Jastrzębskiego (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal) i Rafała Boryckiego (bas), znanych z działalności w Lao Che oraz gitarzysty Michała Wójcika powstał zespół Monofon. Z czasem do grupy dołączyli także Halszka Nabira (kornet, instrumenty klawiszowe) i Jacek “Budyń” Szymkiewicz (wokal). Dokładnie 11 kwietnia b.r. wytwórnia Mystic Production oficjalnie ogłosiła wejście zespołu na polski rynek muzyczny i zapowiedziała rychłą premierę debiutanckiego singla. Dzień później żona Szymkiewicza poinformowała o śmierci muzyka, który odszedł w nocy z 11 na 12 kwietnia.

Wokalista grupy Chemia o płycie „Something to belive in”

Muzyczny debiut grupy Monofon

Według pierwszych planów, w czerwcu miał się ukazać debiutancki album zespołu, a w maju pierwszy singiel. W zaistniałej sytuacji jednak obie premiery zostały odłożone w czasie, a zespół nieco zwolnił tempo. Grupa powróciła do Social Mediów w połowie czerwca - 13 czerwca Panowie oficjalnie zapowiedzieli wydanie pierwszego singla z nadchodzącej płyty Monomiasto. Został nim utwór HORROR, w którym możemy usłyszeć głos Jacka Szymkiewicza, który jest także autorem tekstu. Do piosenki powstał też teledysk, autorstwa Aleksandry Góreckiej, a gościnnie zagrali w nim Marcin Żabiełowicz i Karol Gola.

Monofon - kiedy ukaże się album “Monomiasto”?

Zapowiadany początkowo na czerwiec debiutancki album zespołu, zatytułowany Monomiasto ukaże się 16 września, a za jego wydanie odpowiada wytwórnia Mystic Production. Na płycie znajdzie się dziesięć premierowych utworów i będzie można usłyszeć na niej m.in. Marcina Żabiełowicza, Damiana Pielkę, Magdę Dubrowską (Nanga), Karola Golę (Nanga, Lao Che). Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa.

Jacek “Budyń” Szymkiewicz - kariera

Jacek “Budyń” Szymkiewicz znany był przede wszystkim z działalności w zespołach Pogodno i Babu Król. Muzyk z powodzeniem prowadził także karierę solową - wydał pięć albumów studyjnych, których brzmienie oscylowało wokół rocka alternatywnego, rock ‘n’ rolla, czy rapu. Szymkiewicz był uznanym autorem tekstów - współpracował m.in. z Brodką, Natalią Nykiel czy Reni Jusis. Artysta zmarł w nocy z 11 na 12 kwietnia, dzień po ogłoszeniu muzycznego debiutu nowego zespołu, którego był członkiem - grupy Monofon. Przyczyną śmierci był zawał serca.