Organek - Ocali nas miłość - dziś premiera albumu z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

i

Autor: screen: https://youtu.be/SF6HyFNF1GU

Organek skrytykował Matę: czy ci młodzi ludzie się zbuntują?

2021-11-26 10:27

Tomasz Organek jest ostatnio bardzo aktywny w mediach, a to za sprawą świetnie przyjętego albumu 'Na razie stoję, na razie patrzę'. Artysta wypowiedział się na temat Maty i jak się okazuje nie jest pozytywnie nastawiony na twórczość rapera.

Tomasz Organek to postać znana wszystkim miłośnikom muzyki rockowej, lecz nie tylko. Artysta przez lata wypracował sobie niesamowicie silną markę, która do dziś jest rozpoznawana praktycznie przez wszystkich. Nie można oczywiście zapominać, że to także utalentowany muzyk, który uważnie śledzi to, co dzieje się na rynku. Jak Organek reaguje na rap? Okazuje się, że ma pewnego rodzaju obiekcje co do Maty.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Organek skrytykował Matę: czy ci młodzi ludzie się zbuntują?

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, Organek odniósł się do fenomenu Maty, oceniając go dosyć chłodno:

Jeżeli symbolem buntu tego pokolenia jest Mata, który najpierw rapuje o patointeligencji, a za chwilę sprzedaje kanapki McDonalda, to ja nie wiem, czy ci młodzi ludzie się zbuntują. Bo przeciwko czemu? To jest taki syndrom późnego kapitalizmu. Rodzice musieli walczyć, a ich dzieci mają wszystko i żyją bez idei.

Gdybym miał dostać taką kasę, że mógłbym nic nie robić do końca życia, to może bym skorzystał. Serio, nie wiem, czy mam w sobie tyle siły, żeby do końca życia nagrywać płyty z jakąś opowieścią, jakimś buntem i diagnozą.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny